Сьогодні в Києві відбулися зіткнення між учасниками акції власників автомобілів з європейської реєстрацією і правоохоронцями.

Активісти руху "Авто Євро Сила" спробували перекрити вулицю Грушевського, проте їм завадила поліція, після чого почалася бійка за участю близько сотні осіб, відзначає видання.

На даний момент поліція вишикувалася кордоном через вулицю Грушевського. За інформацією "РБК-Україна", рух транспорту заблоковано. Активні зіткнення припинилися.

Акція протесту "евробляхерів" розпочалася 15 травня. Власники автомобілів на європейській реєстрації вимагали продовжити пільговий період для розмитнення авто, скасувати акциз, відстрочити введення штрафів і зупинити нарахування повторних штрафів за розмитнення автомобілів в розмірі 8,5 тис. грн.

Пільговий період розмитнення закінчується 24 травня, після чого за керування автомобілем з іноземною реєстрацією будуть штрафувати на 170 тис. грн.

25 листопада 2018 року набрав чинності закон про зміну ставок акцизу для "євроблях". Протягом 90 днів з дня набрання законом чинності їх розмитнювали із застосуванням коефіцієнта 0,5. Державна фіскальна служба України повідомила, що за час дії пільгового періоду українці розмитнили понад 218 тис. автомобілів на іноземній реєстрації, до держбюджету надійшло 13,5 млрд грн.