Напруга у відносинах між Україною і Росією в Азовському і Чорному морях буде зростати через «бажання кожної зі сторін підтверджувати свої суверенні права і можливості дій на морі».

Про це йдеться в масштабному звіті розвідувального співтовариства США по відношенню до основних загроз, що стоять перед світом, який 29 січня представив директор Національної розвідки США Ден Коутс на слуханнях Комітету Сенату США з розвідки, пише українська служба «Голосу Америки».

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

«Росія продовжить військову політичну і економічну дестабілізацію України для того, щоб нашкодити зусиллям Києва по інтеграції в ЄС і посилення зв'язків з НАТО. Захоплення Росією українських кораблів у Керченській протоці і затримання екіпажів команд судів в листопаді 2018 роки демонструє готовність Росії обмежувати свободу навігації України в регіоні та здійснювати політичний тиск на керівництво країни, особливо напередодні виборів в Україні », – говрить в доповіді Коутса.

У документі наголошується, що Кремль намагатиметься утримати і по можливості розширити свій вплив в країнах колишнього Радянського Союзу, які, як вважають в уряді Росії, належать до його сфери впливу.

А ось масштабний напад Росії на Україну до кінця 2019 року американська розвідка вважає «операційно можливим, але малоймовірним».

Нагадаємо, раніше, начальник департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Демедюк попередив, що електронні системи Центральної виборчої комісії України були піддані й продовжують страждати від масових кібератак. Підозрюють, що вони організовуються Кремлем. Нагадаємо, вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

Окрім того, днями глава Служби зовнішньої розвідки Єгор Божок заявив, що Російська Федерація виділила своїм спецслужбам близько 350 млн дол., щоб вони змогли втрутитися у вибори президента в 2019 році. У розвідці стверджують, що ці гроші спрямують на оплату публікацій фейкових новин та організацію провокацій, протестів, внутрішньополітичного тиску на керівництво України.