Українська армія продовжує контрнаступ у Херсонській області. Створюється серйозний плацдарм, який відріже російські окупаційні війська від криворізького спрямування.

Такими відомостями поділився військовий експерт глава Conflict Intelligent Team Руслан Левієв в ефірі російського YouTube-каналу “Популярна політика”.

“Близько річки Інгулець десь тижнів два тому була перша спроба форсування та звільнення села Давидів Брід українськими силами. Не зовсім успішна… Потім вони трохи південніше навели понтонні переправи і частину сіл змогли звільнити, зокрема, Білогорівку. Зараз на цьому напрямі створюється. український плацдарм, куди заводять більше зусиль”, – розповів експерт.

Він вважає, що ЗСУ зроблять рішучі дії на цьому напрямі вже найближчими днями. Є добрі шанси відрізати російських окупантів від Криворізького спрямування.

“Думаю, найближчими днями вони спробують знову звільнити смт Давидів Брід, тим самим перерізавши трасу, що з’єднує Херсон із селом Високопілля. Це важлива для Росії траса, оскільки по ній російські війська перекидаються до Високопілля… і створюють загрозу для Кривого Рогу. Перерізати цю трасу. для українських сил зараз дуже важливо”, – поділився інформацією Левієв.

Раніше військовий експерт Олег Жданов прокоментував бойові дії на Херсонському напрямку. 

“Тут точаться позиційні бої. На жаль, місто Миколаїв обстрілюється нещадно російською артилерією, російськими ракетами. У місті є руйнування, є жертви серед мирного населення, але бойової активності на лінії зіткнення наших та російських військ практично на кордоні Херсонської та Миколаївської області на сьогоднішній день не спостерігається”, – заявив Жданов.

Потім український військовий експерт додав, що Росія продовжує нарощувати інженерні роботи зі створення лінії оборони. Вже третю лінію вони закінчують обладнати. Але тут ЗСУ їм піднесли великий “сюрприз”. Зокрема, провели низку контрнаступних дій перейшли річку Інгулець та захопили плацдарм на лівому березі річки Інгулець , який розширили до кінця тижня, і зараз на цьому плацдармі закріплюються.

Після вищесказаного полковник заявив, що все, що відбувається в Херсонській області, не можна називати контранступом:

“Це закладка фундаменту або підготовка до майбутнього контрнаступу”, – повідомив він.