Окупанти повідомляють про важку ситуацію під Вугледаром, де йде контратака ЗСУ із застосуванням БПЛА та артилерії.

Наступ російської армії на південному заході Донецької області під Вугледаром провалився і обернувся контрнаступом ЗСУ.

Про це розповів один із окупантів на форумі російських військових, повідомивши про ситуацію на заході Донецької області.

На повідомлення найманця на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter звернув увагу донецький блогер Necro Mancer, який протягом 8 останніх років здійснює моніторинг соціальних мереж та інформаційних ресурсів щодо російської окупації Донецької та Луганської областей.

Окупант зізнається, що у їхніх підрозділах склалася важка ситуація під Вугледаром. Наступ російських окупаційних військ та підрозділів “ЛДНР” у напрямку Шевченка ув’язнув і зіткнувся з серйозними проблемами.

Більше того, ЗСУ пішли в контратаку, активно застосовуючи артилерію у зв’язку з БЛА та РЛС контрбатарейного вогню. Найманець зізнається, що окупанти зазнають втрат, при цьому російська армія не надає жодної підтримки бойовикам ОРДЛО.

“Під Вугледаром у нас тяжко. Говорити багато не буду, та й не треба. Наш штурм висот у напрямку Шевченка загруз, м’яко кажучи. Кріп пішов у контратаку. Вміло застосовують арту у зв’язці з БЛА та РЛС контрбатарейного вогню. У нас є втрати. Завтра похорон одного молодого доброго хлопця. І попереду ще одні. Адмін три. Я бухати”, – пише російський солдат.

Раніше артилерія ЗСУ підірвала склад російських боєприпасів у населеному пункті Зимогір’я у тимчасово окупованій Луганській області. Після влучення по складу розпочалася детонація снарядів, яку зафіксували очевидці на камери мобільних телефонів.

Про підрив складу із посиланням на власні джерела повідомив військово-політичний оглядач групи “ІС”, військовий експерт Олександр Коваленко. На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook він зазначив, що найближчі позиції ЗСУ знаходяться за 50 км від складу, натякаючи на застосування далекобійної артилерії. Ймовірно, для знищення складу українські військові використовували РСЗВ HIMARS або ракети “Точка-У”.

“Склад боєприпасів у Зимогір’ї у тимчасово окупованій Луганській області передає привіт! Ранок стає все добрішим і добрішим! Окремо зазначу, що даний об’єкт знаходиться приблизно за 50 км від позицій ЗСУ. Ну, ви зрозуміли”, – зазначив Коваленко.

Зимогір’я розташоване у Слов’яносербському районі Луганської області всього за 23 км від окупованого Луганська. Військові експерти зазначають, що наявність артилерійських снарядів є критичною важливою умовою для продовження російської армії. Знищення складів з боєприпасами завдають серйозної шкоди російському угрупованню та уповільнює дії окупаційних сил.

За словами начальника Головного управління розвідки Кирила Буданова, Росія не може визнати, що не змогла перемогти Україну, оскільки це означатиме крах їхньої державності.

Буданов сказав, що згоден з оцінкою Заходу, що російські сили деградували та деморалізовані, однак у нього мало надії, що це призведе до виведення військ зі східних та південних областей України.

“Якщо Росія зараз визнає, що не змогла перемогти Україну, це не буде крах системи (Путіна – УП.), це буде крах державності. Тому вони боротимуться, скільки зможуть”.

Російська армія буде змушена боротися до кінця. Вони не мають іншого виходу”, – заявив Буданов в інтерв’ю виданню Financial Times.