Італійський МОЗ ухвалив, що рішення щодо імунізації дитини тепер буде ухвалювати власний лікар або педіатр, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Сильно затиснуті зуби — мабуть…“: З’явились моторошні подробиці тернопільських Ромео і Джульєти

Тільки медик зможе вирішити, чи повинна дитина бути вакцинована або ж його імунізацію слід відкласти перед відвідуванням дитячого садка.

"Обов'язкові щеплення повинні бути зроблені або не здійснені там, де є для цього медичні показники", – сказано на сайті італійського відомства.

Для того, щоб відмовитися від вакцинації, необхідні "певні задокументовані медичні умови і протипоказання, які повинні бути завірені терапевтом або педіатром".

Крім того, в документі МОЗ сказано, що для тих, хто не вразливий до тієї чи тієї хвороби або вже перехворів нею, можливість не робити щеплення повинна бути також доведена документально.

Тим дітям, які не вакциновані, забороняється відвідувати дитячі садки, як державні, так і приватні, навіть якщо їхні батьки вже сплатили штраф за ухилення від вакцинації. Втім, заборона не поширюється на обов'язкову шкільну освіту.

Вакцин немає

"Вакцинація потрібна для того, щоб у популяції був певний рівень напруги імунітету. Тільки тоді інфекція буде керована. У нас досить довго не було в країні вакцин. Тому й такі цифри", – пояснює експерт з питань реформування системи охорони здоров'я Реанімаційного пакету реформ Тетяна Юрочко.

За її словами, протягом останніх п'яти років в Україні була порушена система щеплень. Спочатку поліклініки не отримували вакцини вчасно через заполітизовані корупційні та затягнуті у часі тендерні процедури закупівлі ліків. У 2015 році Україна вирішила перейти на закупівлю ліків через міжнародні організації. Але процес підготовки потрібних документів затягнувся, і закупівлі вдалося розпочати лише нещодавно. Тому в деяких регіонах безперебійне постачання вакцин досі не налагоджене.