торнадо 2
Бійці роти патрульної служби міліції "Торнадо" катували затриманих людей за допомогою струму, погрожували розстрілом і знімали всі мобільні телефони

Про це заявив головний військовий прокурор, заступник генпрокурора України Анатолій Матіос, який озвучив свідчення постраждалих у ефірі 112 каналу, передає Корупція.Інфо

Матіос при цьому зазначив, що отримав дозвіл на оприлюднення частини свідчень потерпілих без зазначення їх особистих даних.

За словами прокурора, захоплених бійцями "Торнадо" людей без пояснень везли на базу батальйону, садили в підвальне приміщення, катували, погрожували розстрілом, били пластиковою трубою по ногах, сідницях, стегнах і "інтимних місцях".

"Крім того, чоловіків катували за допомогою предмета, схожого на електрогенератор. Чоловіків в пыдвалы роздягали наголо, ставили на бетонну підлогу і обливали водою. Після цього торкалися оголеними проводами із струмом до різних частин тіла, наприклад, до скронь на голові, статевого члена і мошонки. Це в протоколі. Чоловіки сильно кричали, так як дані тортури завдавали їм нестерпного білю і страждання. Дані співробітники, перебуваючи в підвалі, в нашій присутності близько шести-семи раз вживали марихуану шляхом її куріння через бульбулятор", – навів Матіос свідчення одного з потерпілих.

Згідно з даними інших протоколів, затримані скаржилися, що бійці "Торнадо" катували їх і знімали це на мобільні телефони, погрожуючи вбивством примушували їх примушували смоктати й облизувати пластикову трубку, імітуючи оральний статевий акт. Крім цього, затриманих змушували гвалтувати один одного.

За словами головного військового прокурора, у слідства є докази провини співробітників "Торнадо", а потерпілі перебувають під охороною. Люди, яких ідентифікували постраждалі, були заарештовані.

"Усі свідчення (потерпілих. -ред.) зафіксовані в судовому засіданні. Всі люди, які пройшли ці нелюдські тортури … приїхали і потрапили на базу "Торнадо", пройшли це пекло саме в цьому підрозділі. Всі ці люди зараз перебувають під охороною", – сказав Матіос.

Він також зазначив, що розуміє вимогу українського суспільства не переслідувати патріотів.

"Вимога суспільства довести наші слова хоча б якимось кадром зрозуміло, але для мене жахливо. Ми – не Колізей, де є гладіатори, ми не просимо видовищ, щоб отримати задоволення. Уявіть стан людини родом з Луганської області, з довколишніх населених пунктів, який в результаті таких тортур та нелюдського поводження до себе, все ж зміг прийти і дати свідчення слідчим", – зазначив він.

У свою чергу заступник командира роти "Торнадо" Микола Цукур заявив, що не знав про тортури бійцями роти.

"Ні, я про це не знав", – сказав він у відповідь на питання про тортури.