Передати листування учасників схеми розкрадань в оборонному комплексі журналістам програми "Наші гроші" могли підлеглі головного військового прокурора Анатолія Матіоса або міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, розповіли джерела видання "theБабель".

Матеріали слідства у справі про махінації з постачанням контрабандних запчастин на заводи "Укроборонпрому" могли потрапити до журналістів за участю головного військового прокурора Анатолія Матіоса або глави Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова.

 Про це пише "theБабель" із посиланням на три джерела і документи, що опинилися в розпорядженні редакції.

Журналісти Bihus.іnfo, які опублікували розслідування, стверджують, що листування фігурантів схеми Ігоря Гладковського, Віталія Жукова та Андрія Рогози одержали восени 2018-го: це був лист з архівом повідомлень із месенджерів і поштових скриньок.

Як розповів "theБабель" чиновник Генеральної прокуратури, це архів матеріалів провадження про державні тендери концерну "Укроборонпром", яке з 2016 року розслідує Головна військова прокуратура. За інформацією джерела, під час розслідування одержали листування з телефону Жукова.

Цей телефон "зламували" в приміщенні департаменту захисту економіки Національної поліції, що випливає з двох документів:

листа старшого слідчого військової прокуратури начальнику департаменту захисту економіки Нацполіції. Він зазначає, що під час слідчих дій вилучили кілька мобільних телефонів, які необхідно оглянути. Слідчий просить виділити спеціалістів і спеціальне програмне забезпечення, щоб зняти інформацію з телефонів;
протоколу тимчасового доступу до речей і документів від 22 лютого 2017 року. У ньому зазначено, що вміст телефонів досліджували в приміщенні департаменту захисту економіки Нацполіції в присутності відповідального фахівця.

Версії про те, хто саме "злив" журналістам Bihus.іnfo листування, відрізняються.

Співрозмовник "theБабель" із близького оточення президента Петра Порошенка вважає, що це зробили за вказівкою Матіоса або Авакова.

"Є інформація, що Матіос зустрічався з [кандидатом у президенти Юлією] Тимошенко і вона пообіцяла йому посаду генпрокурора", – заявив співрозмовник видання.

Джерело, наближене до міністра внутрішніх справ, припустило, що Матіос міг передати інформацію кандидату в президенти Анатолію Гриценку, а вже той – журналістам. І Гриценко, і Матіос заперечують свою причетність до "зливу". 

Цей скандал викликав не аби який резонанс в мережі. Користувачі ставлять цілком логічні запитання, до інформаторів. А чому ж мовчали декілька років, чому це все випливо тільки зараз?  Чому фігуранти давно не в тюрьми, а влада все ретально приховувала? Що ви думаєте стосовно цього? Діліться думками в коментарях!