70-річна матір підсанкційного нардепа від партії “Опозиційна платформа – За життя” Тараса Козака, якого оголошено в розшук, а його активи – під арештами, перетворилася на бізнесвумен. Вона володіє компаніями і нерухомістю на десятки мільйонів гривень – родинний бізнес поплічника Віктора Медведчука і далі процвітає

Про це розповіло видання bihus.info. Журналісти дослідили, що родина нардепа Тараса Козака займається легалізацією коштів невідомого походження в той час, як сам нардеп втік із країни.

Брат Тараса Козака Богдан має спільний бізнес із братом Віктора Медведчука Сергієм. Зокрема, вони є засновниками київської компанії “Укрінвестлімітед”. А донедавна разом були серед засновників іншої фірми з Києва – “Експонент”, яка зі свого боку є материнською для двох львівських компаній – “Бетонбуд” і “Керамбуд”. Остання також є засновницею ще низки підприємств. Тобто влаштували таку собі бізнесову “матрьошку” з великим різномаїттям діяльності – будівництво, виробництво цегли, черепиці, бетонних розчинів, видобуток піску, гравію та глини.

За цією “матрьошкою” понад 40 тисяч кв. м нерухомості, десяток гектарів землі у власності, понад 40 гектарів – в оренді, два десятки вантажних автомобілів і низка легкових.

Однак після накладення санкцій на Медведчука і Козака – їхні брати вийшли з “Експоненту”, а їхнє місце зайняла Софія Козак – мати Тараса і Богдана та Анатолій Боровко, який до цього був лише директором компанії, а на останніх парламентських виборах був довіреною особою Сергія Медведчука.

За словами аналітикині “Центру протидії корупції” Антоніни Волкотруб, логіку такої зміни власників компанії можна пояснити намаганням легалізувати якісь фінансові транзакції.

“Зважаючи, що статутні фонди в цих компаніях немаленькі, то і обґрунтувати трансфер великої суми коштів дуже логічно”, – каже експертка.

Тож, можна припустити, що родина Тараса Козака завдяки цій маніпуляції просто легалізувала кошти невідомого походження.

До того ж 70-річну Софію Козак використовують не лише для подібних операцій, але й для реєстрації дорогих активів.

Так, у її власності є пів гектара землі у селі Ясениця-Замкова, рекреаційній зоні Львівської області. Вартість цієї землі може становити понад 800 тисяч гривень.

Також у власності Софії Козак будинок і земля під ним у селі Наварія на Львівщині, яку вона нібито придбала у 2019 році, а її вартість нині становить не менше ніж мільйон гривень.

Крім того, жінка значиться власницею трикімнатної квартири і паркомісця у новобудові в дорогому центральному районі Львова – Франківському. Така квартира без паркомісця могла коштувати не менше ніж 4 мільйони гривень.

У власності матері нардепа є також чотири квартири в Києві – всі на проспекті Лобановського. Загальна площа перевищує 400 квадратних метрів, а їхня вартість може сягати майже 20 мільйонів гривень.

Загалом, на Софію Козак записано нерухомості на мільйон доларів.

У відповідь на запитання журналістів про походження дорогих активів, мати нардепа-втікача просто нахамила.

“Слухайте, ві**біться від мене. Вже хватить мені. Що ви ся при**али до мене. Чо переписали? Бо мені ся хоче. Що ви хочете? Йди в с**ку”, – заявила матір нардепа.