687910

Західним партнерам України важливо вирішити конфлікт на Донбасі, але для них оптимально зробити це за допомогою мінських домовленостей, які заморозять питання.

За словами експерта, в нинішніх умовах будь-який крок України не приводить до бажаного результату і тільки погіршує ситуацію. Чи то військова операція, яка поставить Україну проти Заходу, бо Україна сьогодні не знаходить підтримки з боку Заходу в плані військового розв’язання конфлікту, чи то використання мирного плану, яке викличе невдоволення в України, призведе до втрати рейтингів чинної влади.

Проблема в тому, що Україна сьогодні перебуває під зовнішнім управлінням. Не в Україні вирішується її майбутнє. Сьогодні ми бачимо активність Вікторії Нуланд, помічника держсекретаря США, яка чудово розуміє, що якщо їй до президентських виборів у Сполучених Штатах вдасться серйозно просунутись у питанні мінських домовленостей, умиротворенні сторін конфлікту, то при президенті Хіларі Клінтон зможе розраховувати вже на посаду заступника держсекретаря. Тому її активності зрозумілі. Нуланд буде тиснути на українське керівництво, щоб виконувалися мінські домовленості, щоб ще до осені хоча б в загальних рисах вони були виконані,
— пояснив політолог.

Він підкреслив, що для США важливо, щоб хоча б одна гаряча точка зникла з карти світу. Якими засобами — неважливо. Україна для них є однією з таких конфліктних країн, далеко не пріоритетною, але яку можна продемонструвати як вирішене питання.

Мінські домовленості заморозять питання. Після всього, що відбулось у 2014-2105 роках, діалог між двома частинами України, налагодження стосунків між ними, коли вже конфлікт перейшов у більш персональну стадію і вибудовано образ ворога, налагодиться не одразу. Ці бар'єри і стереотипи будуть ламатися упродовж кількох поколінь, на жаль. Щоб ми сьогодні не робили, Донбас дивитиметься зараз на Україну як на ворога, а більша частина українців дивитиметься підозріло на мешканців Донбасу,
— підсумував Бондаренко.