Наші статті
Подобається

Майдан продовжується

03/10/2014     Автор: Яна Романська
Майдан продовжується

А поки Майдан продовжується, але вже не у нас (у нас інше продовження). Ми повертаємо наш погляд до Китаю, а саме Гонконг. Щоб зрозуміти чому так сталось, варто відкрити для себе історію.

З середини минулого століття до 1997 року Гонконг був у складі Великобританії, її колонією. Тому це місце стало одним із осередків світових фінансово-економічних центрів. Європейська практика, досвід дали свій розвиток. Це дозволило перетворити рибальське містечко у потужну колонію європейської країни. Коли постало питання повернення назад у комуністичний світ та полишення капіталістичної побудови суспільства, серед людей почало наростати розчарування. Проте КНР, щоб уникнути цього, запропонувало європейській колонії особливу систему – «Одна країна – дві системи». Суть цього – Пекін буде тільки забезпечувати зовнішню політику і оборону міста. Такий перехідний період буде тривати до 2017 року, під час якого мера буде обирати місцева рада, а згодом – загальне голосування. Всіх це влаштувало і територію Китаю поповнили новою територією.

Наприкінці серпня 2014 року вирішили, що місту з такими угодами про вибори, загрожуватиме хаос. Тоді парламент уточнив процедуру обрання керівника міста (після 2017 року), відповідно до неї вибір жителів Гонконгу буде обмежений тільки трьома кандидатурами, які має схвалити Виборчий комітет.

Зрозуміло, що це не влаштувало городян і світова історія поповнилась новою революцією у ХХІ столітті. Спочатку зібралось невелика кількість, але після того як їх розігнали на вулиці вийшло значно більше людей. Місто охопила революція та барикади. Влада почала блокувати інтернет мережі, щоб вірус «свободи» не полонив всю комуністичну країну.

Зараз у місті вже створено «Антимайдан», який винуватить протестувальників у завданні шкоди економіці найбільшого фінансового центру Азії. Антимайдан, до речі, за символ має блакитні стрічки. А революціонери взяли собі – парасольки. Ось такий благородний елемент, який дозволяє їм захищатись не лише від дощу, але й від перцевого спрею поліції. А поки люди ночують на вулицях, глава адміністрації Гонконгу Лян Чжен'їн заявив, що не піде у відставку.

ХХІ століття відкриває для країн комуністичного устрою нові шляхи, точніше люди роблять їх самі. Старі схеми не діють у новому світі. 

 

1512847 1512872 1512892 1512906 1512916

 

Автор: Yavkubi