Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що видання Білоруссю Росії бойовиків приватної військової компанії “Вагнер” є порушенням міжнародного права. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“За такі порушення має бути покарання. Не знаю, як збирається побудувати свою лінію українське керівництво – це можуть бути окремі санкції або приєднання до санкцій ЄС, або й те й інше. Головне, щоб це були заходи проти білоруського керівництва, а не білорусів, які борються за свою свободу. Це може бути і щось більш вагоме та креативне”, – зазначив Клімкін.

За його словами, не робити нічого не можна.

“Це було б ляпасом усім героям, волонтерам, просто всім, для кого війна на Донбасі – частина їхнього життя. Відносини з Лукашенком після видачі бойовиків не можуть бути, як раніше. А звинувачення з його боку у дестабілізації ситуації з України – це образа всім нам, всім українцям. Щиро сподіваюся, що наша реакція не буде “на рівні слів і заяв”, – додав ексглава МЗС.

Видача Лукашенком Росії бойовиків ЧВК Вагнера, які воювали на Донбасі, є порушенням міжнародного права. За такі…

Опубликовано Pavlo Klimkin Суббота, 15 августа 2020 г.

 

Про затримання 33 росіян, які перебувають у ПВК “Вагнер”, влада Білорусі повідомила 29 липня. У Радбезі Білорусі заявляли, що стосовно затриманих порушили кримінальну справу за статтею про підготування терактів, пізніше повідомляли, що їх підозрюють у підготуванні масових заворушень.

В інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону, яке вийшло в ефір 6 серпня, президент Білорусі Олександр Лукашенко сказав, що видасть Україні затриманих бойовиків у разі, якщо Київ доведе їхню причетність до злочинів на Донбасі. Лукашенко доручив запросити в країну генеральних прокурорів Росії та України для з’ясування ситуації із затриманими бойовиками. 9 серпня він заявив, що якщо генпрокурори не приїхали до Мінська, отже, їм “начхати на цих хлопців”.

Офіс генерального прокурора України від 12 серпня звернувся в Генеральну прокуратуру Республіки Білорусь із запитами про видання 28 вагнерівців (із них дев’ять – громадяни України), які активно брали участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій “ЛНР” і “ДНР”.

14 серпня стало відомо, що влада Білорусі видала затриманих вагнерівців Росії.