Останнім часом почастішали випадки, коли українців не випускають за кордон через борги, в тому числі, комунальних, передає Корупція.Інфо

Популярне: Ледь не повбивали дітей! П’яні депутати влаштували перестрілку просто на дитячому святі

Крім того, в списку «гріхів», через які прості українці не зможуть виїхати в іншу країну, виявилися і неоплачені комунальні квитанції, штрафи за порушення правил дорожнього руху, кредитні зобов’язання і аліменти.

За словами юристів рішення про невиїзд суди штампують вже пачками, немов на ксероксі.

Наприклад, Мелітопольський районний суд Запорізької області розглядав позов про заборону українцеві виїжджати за кордон через заборгованість перед «Мелітопольський тепловими мережами» на суму 4179 грн і в 1059 грн – перед водоканалом.

Чоловік збирався виїхати до Вірменії, щоб провідати матір. На щастя, суддя увійшов в положення і дозволив виїзд.

А в Одеській області суд заборонив виїзд українцю за кордон, через те що у нього борг в 992 грн перед місцевим водоканалом.

Лишається права відпочинку за кордоном можуть і ті, хто не виплачує невеликі особисті борги. Наприклад, Горохівський районний суд Волинської області в жовтні заборонив чоловікові виїзд за межі країни у зв’язку з боргом фізичній особі в 1589 грн.

Часто не випускають з країни і злісних неплатників алміментов.

«Раніше комунальники присилали листи з погрозами подати в суд. Але з ростом тарифів і збільшенням випадків неплатежів комунальні підприємства змушені реально йти в суди. А накласти заборону на виїзд з країни – набагато простіше», – пояснюють експерти.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українських пенсіонерів чекає справжня катастрофа через перегляд розмірів субсидій.