Стало відомо, як зміниться життя простих українців зі вступом в силу закону про реінтеграцію Донбасу, передає Корупція.Інфо.

Як відомо, документ набув чинності в суботу, 24 лютого.

Офіційно документ називається Закон про «Особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей».

Популярне: "Біблійна мітка звіра": Українці знайшли таємний символ на біометричних паспортах

Саме в цьому документі РФ вперше офіційно назвали агресором і окупантом на державному рівні. Також в документі йдеться про те, що РФ несе відповідальність за руйнування і збитки на непідконтрольних Україні територіях, а також – за загибель і поранення громадян. Самопроголошені «ДНР» і «ЛНР» називаються «представниками окупаційних адміністрацій Росії».

До того ж в Україні закінчується антитерористична операція, а замість неї держава «вживає заходів щодо забезпечення нацбезпеки і оборони, а також стримування і відсічі російської збройної агресії».

У документі з’являються нові терміни – «райони бойових дій» і «зони безпеки, прилеглі до бойових дій». Відвідувати такі зони можна з дозволу військових.

Згідно з документом, силовики отримали право використовувати зброю “при крайній необхідності” в разі, якщо людина «скоює правопорушення або інші дії, які перешкоджають їх роботі з протидії російській агресії».

Також у представників силових структур з’явилося право зупиняти і відправляти в поліцію людей, оглядати особисті речі, авто, забороняти проходити або проїжджати по певній вулиці або дорозі. Вони мають право заходити в житло або інше приватне помешкання, виводити звідти людей або використовувати майно. Це все – «у разі крайньої необхідності».

Людям, які добровільно допомагали силовикам, які виконували завдання з протистоянню російської агресії, давали транспорт, приміщення, а також в разі шкоди, поранень смерті членів сім’ї – виплачується компенсація, а людина прирівнюється до учасника бойових дій.

У документі прописано, що Україна офіційно починає визнавати документи, які видають самопроголошені «республіки». Це свідоцтва про народження і смерть.

За фізичними і юридичними особами зберігається право власності на майно, яке знаходиться на окупованій території. Однак документи про продаж майна з окупованих районів, укладені на підконтрольній Україні території, визнаватися не будуть.