akdc

Масова вакцинація від поліомієліту в Україні проводилася вакциною, яку більшість цивілізованих країн вже давно не використовують. Згідно з рішенням ВООЗ, її вилучатимуть у всьому світі починаючи з 1 квітня 2016 року

Фармацевтичні компанії докладали чимало зусиль, щоб перенести дату відмови від вакцини ОПВ подалі. Проте вчені змогли довести, що використання цього препарату загрожує поствакцинальними ускладненнями, у тому числі і вакциноасоційованим поліомієлітом. Про це йдеться в статті «Ракурсу» про вакцинації від поліомієліту в Україні.

Попит на вакцину ОПВ у світі значно знизився починаючи з 2002 року — більшість розвинених країн поступово відмовляються від неї, вибираючи більш безпечну вакцину ІПВ. У багатьох європейських країнах ОПВ взагалі не використовують.

За даними Консультативного комітету з імунізації (ACIP), загальний ризик виникнення поствакцинального паралічу оцінюється як 1 випадок на 2,4 млн вакцинованих дітей. Якщо вакциною ОПВ була зроблена перша щеплення, ризик значно підвищується і оцінюється як 1 випадок на 750 тис. щеплених.

Була пропозиція, щоб на кошти, виділені в якості гуманітарної допомоги для України, купували вакцину ІПВ, яку використовують в усіх цивілізованих країнах світу. Ймовірно, Україна, на думку організаторів масової позапланової вакцинації дітей, не належить до цивілізованого світу. Тому і завезли в кінці 2015 року на її територію мільйони доз вакцини ОПВ, яку повинні почати вилучати глобально з 1 квітня 2016 року.

Цю рекомендацію ВООЗ підготувала ще в січні 2014 року. Рішення про глобальне вилучення трехвалентной живої вакцини ОПВ було прийнято на 68-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я 5 червня 2015 року. Однак українські чиновники, ні слова не згадали про це, розповідаючи про необхідність вакцинації.