У Всесвітній організації охорони здоров'я опублікували звіт: Україна очолює рейтинг смертності через брудне повітря, яке в нашій країні спричиняє вчетверо більше смертей, ніж у п'яти "найчистіших країнах" світу разом узятих, передає Корупція.Інфо.

Науковці дослідили, що 120 зі ста тисяч українців помирають саме через забруднене повітря. В Україні фатальну закономірність поки не досліджували, однак взаємозалежності не виключають.

Пов'язати й доказати, що це пов'язані випадки – це можливо. Ми реєструємо останні роки стрімке зростання захворювання органами дихання, серцево-судинними захворюваннями. Бронхіальна астма, яка типова для забрудненого повітря як чинника,
– розповів керівник Держпродспоживслужби у м. Києві Олег Рубан.

Найгірші показники фіксують у великих містах. Адже найбільші забруднювачі, стверджують фахівці, – це автомобілі.

Стан повітря в Києві досліджують щотижня: на вміст шкідливих речовин перевірять кожен район окремо. Коли торф'яні родовища й сміттєзвалища не горять, розповідають у санітарно-гігієнічної лабораторії, – показники в нормі.

У Всеукраїнській екологічній лізі непогані на перший погляд результати пояснюють неточністю вимірювання.

Ті пости спостереження, які є, які збирають інформацію – їх дуже мало, у них застаріле обладнання. А головне, що вони не вловлюють усі сучасні речовини, які потрапляють в атмосферне повітря,
– зазначає голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Найпростіші й найдешевші ліки від згубного впливу забрудненого повітря – це зелені насадження. Однак і їх з кожним роком стає дедалі менше.

Щоб вирішити проблему, екологи пропонують ввести спеціальний податок для підприємств-забруднювачів атмосфери. Цей принцип уже давно діє у Європі, і, як свідчать показники – успішно. Крім того, на державному рівні слід подбати про очисні споруди, щоб мізерні показники тривалості життя не стали ще меншими.