За останній тиждень в Україні діагностували кір у двох тисяч осіб. Медики забили тривогу, так як у дорослих це захворювання викликає важкі наслідки.

При цьому багато хто спочатку приймають небезпечну інфекцію за звичайну ГРВІ та залишаються лікуватися вдома. Так, одна з героїнь сюжету Марія Шиянь не зверталася до лікаря майже тиждень, тому що була впевнена, що в дитинстві хворіла на кір.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

До лікарні потрапила, коли ускладнень уникнути було неможливо. "Запалення мозку. Коли вірус кору потрапляє в мозок і повільно його руйнує", — розповіла вона.

Тепер на відновлення після хвороби може піти більше року.Лікарі попереджають, що у дорослих захворювання триває набагато складніше. Кір може призвести до сліпоти, енцефаліту, пневмонії та навіть смерті. Спочатку симптоми кору нагадують ГРВІ: підвищується температура тіла, з'являється кашель, болить горло і закладає ніс. Через три-чотири доби на обличчі, а далі по всьому тілу з'являється червоний висип.

"Якщо пацієнт звертається до лікаря, існують певні ознаки, які дозволяють поставити діагноз ще до появи висипу. Це висип на слизових оболонках", — пояснила асистент кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця Ольга Подолюк.

Відзначається, що вакцинуватися від кору можна і в дорослому віці — два щеплення з інтервалом у місяць. Однак якщо є протипоказання, наприклад, алергія, слід попередити про це лікаря — вже він вирішить, можна вакцинуватися чи ні.‡агрузка...