Медреформа стартує. 7 грудня у другому читанні ВР прийняла законопроект № 6604 про введення медреформи, який вносить зміни до Бюджетного кодексу.

Завдяки цим змінам Міністерство охорони здоров'я значно просунулося в створенні національної служби здоров'я України і надалі переході до нової системи оплати праці медиків, передає Корупція.Інфо.


Уляна Супрун
В.о. міністра охорони здоров'я України


Медична реформа починається в 2018 році з корінних змін первинної медичної допомоги. Пацієнти будуть обслуговуватися у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, якого вибрали самі. Медичний заклад, в якому працюють ці лікарі отримає пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав договір.

Нагадаємо, 6 грудня 2017 року, президент країни Петро Порошенко повідомив про намір підписати всі закони, що стосуються медичної реформи в Україні. Підписання відбудеться на наступному тижні.

Популярне: Під Харковом сталося жахливе ДТП, в якому загинула жінка

За планом реформи, в 2018 році, приблизно в другому півріччі, лікарі первинної ланки почнуть отримувати фінансування за новою системою. Згідно з проектом бюджету на 2018 рік, за кожного пацієнта Національна служба здоров'я має намір виплачувати 370 гривень на рік.

Реформу медицини вторинного і третинного ланок проведуть не раніше 2020 року. Мінімальна зарплата лікаря складе 250% від середньої по Україні станом на липень місяць минулого року.

З 2018 року пацієнти і лікарі будуть жити за новими правилами. Далі читайте докладно про все, що стосується змін в медичному обслуговуванні українців.


 ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ НАМ?

Починаючи з 2018 року всі українці можуть розраховувати на певний пакет медичних послуг, який повністю оплачуються за рахунок державного бюджету.

первинна медична допомога;


медична реабілітація;


паліативна медична допомога;


медична допомога дітям молодше 16 років;


медична допомога, пов'язана з вагітністю і пологами.


Скористатися вищепереліченими послугами безкоштовно можуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, а також особи, які визнані біженцями або ж особами, які потребують додаткового захисту.

Відтепер пацієнт підписує спеціальну декларацію зі своїм сімейним лікарем, у якого він буде обслуговуватися. Примітно, що вибір сімейного лікаря може відбуватися без прив'язки до прописки. Вибрати можна будь-якого лікаря.

Електронна система E-health стане інструментом взаємодії між пацієнтом і лікарем. В законі чітко прописується механізм безпеки даних пацієнта, доступ до яких буде мати тільки лікар, який обслуговує пацієнта або надає конкретну послугу.

З початком медичної реформи встановлюються права і обов'язки пацієнтів. Зокрема, пацієнт має право на отримання медичної допомоги за рахунок державного бюджету, отримання інформації про програми медичних гарантій, а також можливість вибирати лікаря. В обов'язки пацієнта входить надання достовірної інформації, проходження медоглядів і виконання рекомендацій лікаря.

ЩО ЗМІНИТЬСЯ ДЛЯ ЛІКАРЕНЬ?

У 2018-2019 роках установи, які надають первинне медичне обслуговування, все ще будуть фінансуватися за існуючим порядком шляхом отримання медичної субвенції. Однак з 2020 року буде запроваджено нову систему фінансування для вторинної і третинної ланки медичної допомоги.

Відтепер всі установи, які надають медичні послуги, будуть зобов'язані зареєструватися в електронній системі охорони здоров'я, а договори будуть публікуватися на офіційному сайті.

Відповідно до прийнятого закону, органи місцевого самоврядування можуть приймати регіональні медичні програми, за якими можуть додатково закуповувати медичні послуги або ж надавати підтримку медичним установам, що надають такі послуги.

У той же час, багато з прописаного як для пацієнтів, так і для лікарів, поки що залишається незрозумілим. Самі експерти розводять руками, не розуміючи, як на ділі запрацює медична реформа.