24074192

Медсестру, якій відірвало обидві ноги, лікарі через тиждень обіцяють посадити на коляску, а через місяць – дозволити бути волентером в штабі.

Мужність і бажання жити зробили тендітного санінструктора Іру-"Лютик" справжньою легендою.

Кілька днів 25-річна дівчина, якій на фугасі відірвало обидві ноги, перебувала між життям і смертю. Люди з різних куточків України писали Ірині Іванюш листи зі словами підтримки, а одногрупники з Медакадемії здавали для неї кров.

Мамі дівчини перші дні не говорили про те, що сталося, адже жінка живе з штучним клапаном в серці і такого потрясіння могла не пережити. Але як тільки Ірі стало краще, Ганна Іванюш все дізналася і одразу ж помчала до єдиної доньки.
Маму "Лютик" журналісти КП зустріли біля палати. Жінка тримається мужньо, хоча видно, що її серце просто розривається.

– Донечці я постійно кажу, що все буде добре, – зітхає Ганна. – Вона вже хоче зараз вставати на ноги і ходити. Обіцяє, що все це буде скоро. Іра була і є патріоткою. Ще з дитинства писала вірші про Україну. Здавала кров для онкохворої дитини і для поранених бійців.

Про те, що їх дочка зібралася на передову, батьки Ірини дізналися вже в день її від'їзду.

– Поставила нас перед фактом в середині лютого, – згадує Ганна Петрівна. – Сказала тільки: "Мамо, це мій вибір! Пробач!"

– Ми з докторами порадилися і вирішили, що через тиждень пересадимо Іру на коляску, – сказав головлікар. – А через місяць вона може допомагати в нашому штабі допомоги пораненим. У пацієнтки позитивна динаміка, професора відзначили, що загоєння ран йде добре. Найближчим часом буде приміряти протези, – сказав головний лікар.

Від таких новин поранена санінструктор веселішає на очах і з ентузіазмом підтверджує своє бажання стати волонтером.

– Я хочу надавати психологічну допомогу бійцям, своїм прикладом показувати, що в будь-якій ситуації життя триває, – ще не зміцнілим голосом говорить Іра. – Сама опускати руки не буду, планую жити повноцінним життям.

Дівчина збирається залишитися в Дніпропетровську і продовжити навчання. У що б то не стало "Лютик" хоче стати лікарем-терапевтом. А Сергій Риженко вважає, що з такою силою волі Іра зможе стати реаніматологом та рятувати життя людей.