Відзнаку Омеляна Ковча, яку щорічно вручають за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, сьогодні отримають лідер кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв, медик, яка рятувала поранених під час трагічних подій Революції гідності у Києві Марія Матвіїв, архиєпископ, Митрополит Перемишля, колишній голова Конференції єпископів Польщі Юзеф Міхалик, меценат, фундатор Українсько-єврейської ініціативи (Канада) Джеймс Темертей та отець-митрат Української Греко-Католицької Церкви Михайло Шевчишин.

Про це інформує Центр досліджень визвольного руху.

Четверте щорічне вручення відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча — греко-католицького священика, який в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув в концтаборі Майданек — цьогоріч пройде в рамках відзначення 25-річчя виходу Української греко-католицької церкви з підпілля.Нагородження сьогодні о 18:00 відбудеться під час урочистої церемонії в Львівській опері.

«Ми мусимо пам’ятати про велику ціну нашого народу, яку його найкращі люди платять за нашу національну і духовну свободу, — переконаний голова Комітету  із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник. — Ця Відзнака позначена вдячністю за їхній чин для нашого порятунку».

«Цього року Комітет вшанування Ковча відзначає подвиги людей, які є свідченням незламності людського духу. Дії кожної цієї людини є прикладом того, як мужність однієї особистості може змінити життя усіх», — говорить член Комітету Данило Лубківський.

Джерело: Вголос