972314

25-річна санінструктор Ірина Іванюш з позивним "Лютик", що втратила в АТО обидві ноги, полетіла в середу, 19 серпня, на реабілітацію до Австрії. Ще з трьома захисниками України дівчину відправили вчитися ходити на протезах волонтери Благодійного фонду "Міжнародна асоціація підтримки України".

Про це повідомляє Корупція. Інфо з посиланням на "Обозреватель".
 

В Реабілітаційному центрі СКА Цікзее у місті Ст. Анре ам Цікзее в Австрії мужня "Лютик" пробуде близько 20 днів – дев'ятого вересня її група повинна повернутися назад в Україну.

Волонтери з БФ "Міжнародна асоціація підтримки України" запевняють, центр в Австрії, куди вирушили наші герої, – один з кращих в світі. У СКА Цікзее вчать ходити і заново жити тих, хто втратив одну або дві кінцівки, там працюють професійні реабілітологи, які розробляють для кожного пацієнта індивідуальну медичну програму. Бійці з минулих заїздів, які втратили одну ногу, вже поверталися з центру тільки на протезах – без опор, начебто милиць. А ті, хто втратив на війні обидві ноги, приїжджали в Україну з однією паличкою.

"Цей проект нашого благодійного фонду називається "Школа ходьби ". Перший заїзд був в лютому цього року – в Австрію полетіли п'ятеро бійців. Другий заїзд поділений на три етапи, в кожному з яких на реабілітацію їдуть четверо військових, волонтерів та медиків. В Австрії, розуміючи ситуацію, нам пішли на поступки, і надали пільгову вартість реабілітації (з харчуванням, проживанням, медичним обслуговуванням тощо) – 180,5 євро на добу з людини (3790,5 євро за 21 день реабілітації. – Ред.). Гроші на таку реабілітацію держава не надає, так що ми шукаємо спонсорів серед благодійників. Якщо є необхідність, і в Австрії з'ясовується, що у когось з хлопців є проблеми з протезами або потрібно докупити комплектуючі, тоді теж додатково шукаємо кошти . Слава Богу, світ не без добрих людей! Нам допомагають, як в Україні, так і за її межами ", – розповіла БФ" Міжнародна асоціація підтримки України " Ольга Чуйко.
 

335653