Росія не припиняє скидати бомби на Маріуполь та блокувати евакуацію його жителів і захисників, бо націлена на максимальне знищення міста і людей. Про це заявляє антикризовий радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю Радіо Свобода

Подоляк запевнив, що Росія не бажає проводити переговори в Маріуполі для безпечного виходу людей з “Азовсталі” і не реагує на пропозицію обміняти українських бійців на кума Володимира Путіна – Віктора Медведчука. 

“Безумовно, шанси (на проведення спецраунду – ред.) залишаються. Для нас принципово було б забрати людей наших: не тільки цивільних, а й військових, які сьогодні є символом незламності України.

Російська Федерація націлена на максимальне знищення Маріуполя в цілому… На жаль, Російська Федерація поки що все це (пропозиції щодо звільнення цивільних і військових у місті – ред.) ігнорує, бо росіяни на сьогоднішній день репутаційно все втрачають. 

Тому їм, в принципі, я так розумію, немає різниці: вб’ють вони тисячу цивільних чи 10 тисяч”.

Судячи з усього, не допомагає у питанні Маріуполя і доля Медведчука.

За словами Подоляка, Медведчука в Україні хтось “брендував” як людину впливову і важливу для Російської Федерації, “а з’ясувалось, що він їм практично не потрібний”.

“Цінність зламати Маріуполь, знищити його, вбити там практично всіх захисників – для них набагато більша, як вони вважають з пропагандистської точки зору, ніж забрати Медведчука чи будь-кого. 

Тому, на жаль, Медведчук – не актив. На жаль, ми його обміняти на наших хлопців не можемо.

Тобто на умовному столі переговорів про обмін лежать усі пропозиції, включаючи можливість обміняти Медведчука. Просто ми бачимо реакцію російської сторони, що для них Медведчук не є цінним активом. Взагалі”.

Окрім того, він додав, що зустріч Зеленського і путіна не на часі. Вона не може відбутись буквально завтра чи післязавтра, як про це каже Туреччина… На жаль, нам треба трішки почекати.

Переговори двох президентів саме сьогодні все ж таки не на часі. Трішки пізніше, певно, вони будуть. Але ми хочемо, щоб позиції України на цих переговорах були дуже і дуже потужними. У нас просто президент вольовий: тобто він хоче приїхати на переговори і поводити себе так, як він має себе поводити, – як лідер дійсно глобального плану. І він має мати дуже потужну юридичну позицію. Ми маємо її підготувати».