Верховна Рада може розглянути законопроєкт Президента Володимира Зеленського про олігархів через один пленарний тиждень.

Таку думку в ефірі телеканалу “Дом” висловив народний депутат Микита Потураєв.

“Цей президентський законопроєкт іде як першочерговий. Думаю, навряд чи ми його розглянемо на наступному тижні — ще не закінчилися терміни подачі альтернативних. Отже, розглядатимемо через наступний пленарний тиждень”, — сказав парламентарій.

За словами Потураєва, він “не зовсім згоден” з виключенням норми про заборону бути власником медіа, яка була визначена як така, що суперечить Конституції.

“Володіння медіа в багатьох країнах регулюється. Ба більше, регулюється найчастіше володіння медіа іноземцями. Такі норми були в Україні досить довго. Крім того, є досить жорсткі обмеження на володіння медіа політиками та людьми, які щільно афілійовані з політичними партіями. Тому це ніяка не українська новела і не поразка в правах”, — заявив політик.

Він підкреслив, що медіа — це бізнес з підвищеною соціальною відповідальністю, підвищеними соціальними зобов’язаннями, і держава, на його думку, має право вводити додаткові обмеження на володіння медіа.

“В економіці — будь ласка. В економіці все можна відрегулювати антимонопольним законодавством. Що стосується інших сторін життя суспільства та держави — тут, вибачте, розмова повинна бути іншою”, — вважає парламентарій.

Потураєв також зазначив, що цей законопроєкт є базовим. Після його ухвалення розроблятимуться нові законодавчі ініціативи, а також вноситимуться зміни до чинного законодавства.

У підсумку, на його переконання, протягом 10 років, на які планується поширити дію закону, Україна отримає потужну економіку без впливу олігархів на політику.

“Сподіваюся, до фінішу ми прийдемо з потужною українською економікою, яка складатиметься з самих різних суб’єктів: від малих підприємств до великих фінансово-промислових груп. Ця економіка заявлятиме про свої інтереси, але не впливатиме безпосередньо на те, що відбувається ні в залі Верховної Ради, ні в інших органах представницької влади, виконавчої. Всі житимуть своїм життям, окремо, — але в межах одного суспільства та держави”, — резюмував Потураєв.

Зазначимо, що схожої думки щодо медіа висловив і  професор Олександр Зеленський, батько президента Володимира Зеленського, каже, що припинив дивитися канали Медведчука пів року тому, ще до блокуваня.

Було. Зараз – менше, перестав. Я зараз дивлюся інші Може, я упереджено кажу, я батько, завжди переживаю за сина. Ну, я цих каналів уже не дивлюся, напевно, пів року.. Мене влаштовують інші, СТБ дуже люблю, ICTV, багато каналів”, – розповів Зеленський.

На запитання, чи не оцінює він запроваджені обмеження як “тиск на свободу слова”, батько Зеленського відповів, що “нічого не оцінює і займається своєю справою”.

“Я батько. Я на своїх справах трошки знаюся і люблю свою роботу. Я не знаю, який тиск, але є ж межа. Так, як його поливають, – у жодній країні такого немає. Мені так здається, можливо, я помиляюся. Мені прикро, що в нашій країні замість того, щоб одне одного підтримувати, щоб витягувати цю країну, щоб зробити її багатшою, допомагати… Самі бруд ллють. Я не займаюся цим, мені приносять, надсилають мені. Я цим не займаюся, але є дуже багато прибічників мого сина, вони за нього турбуються і переживають, вони мені висилають. Ви хотіли мою думку дізнатися, я вам відповів”, – заявив він.

Батько Зеленського зазначив, що теж заборонив би телеканали, риторика яких не відповідає дійсності.

“От кажуть, корупція зросла в шість разів. А дивишся міжнародні результати – на три сходинки піднялася”, – підсумував він.