Якби Янукович погодився на повернення конституційної реформи 2004 року, незаконно скасованої в 2010-му, кровопролиття в Києві вдалося б уникнути, впевнений член партії «За Життя», лідер Громадського руху «Український вибір – Право народу» Віктор Медведчук.

Повертаючись до подій, що відбувалися в Києві в листопаді 2013 року – лютому 2104 року Віктор Медведчук розповів, що спілкувався з президентом РФ Путіним.

«Тоді до мене звернувся один з опозиційних політиків (сьогодні він президент України – пан Порошенко). Він сказав: для того, щоб врегулювати ситуацію і не допустити подальшого кровопролиття, необхідно переконати, змусити президента України Януковича піти шляхом повернення, як він тоді висловився, “твоєї конституційної реформи, яка була скасована Конституційним Судом у 2010 році”. Порошенко тоді сказав: я буду переконувати опозицію, своїх колег … », – зазначив лідер «Українського вибору».

За його інформацією, Порошенко вів тоді переговори з Тягнибоком, Яценюком і Кличком з цього питання, оскільки це дійсно був вихід, який допоміг би стабілізувати ситуацію в Києві.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

«І прохання до мене адресувати не через мене до Януковича, а через мене Путіну, а вже від Путіна – раді Януковичу. Я дійсно кілька разів літав тоді в Москву і переконував Володимира Володимировича посприяти цьому питанню. Чому? Тому що, якби повернулася ця реформа, тоді був би коаліційний уряд, який стверджувалося Верховною Радою. І тоді воно було б воно представлено не на 100% “Партією регіонів”, а політичними силами, які були в парламенті», – пояснив політик.

За словами В.Медведчука, в своєму проханні Порошенко був щирий, адже це було в інтересах усіх сторін, незалежно від того, які інтереси вони відстоювали.

Він нагадав, що 18 лютого (це був четвер) опозиція прийняла рішення рушити з Майдану до парламенту з вимогою повернути конституційну реформу зразка 2004 року і скасувати незаконне рішення Конституційного суду.

«Якби тоді парламент на це пішов, як він пішов буквально через десять днів і скасував, ситуація могла б змінитися, і ми б не допустили кровопролиття, яке було 18, 19, 20 лютого», – впевнений Віктор Медведчук.