Сьогодні з 8:00 ранку Україна рішенням уряду зупинила роботу КПВВ в Крим. І політичні наслідки цього кроку куди цікавіше, ніж може здатися на перший погляд, пише телеграм канал Клименко тайм.

 

Офіційно це було обумовлено наміром запобігти поширенню коронавируса на території України.

Перекрили в’їзд до кінця літа. І це мінімум. Так що ті українці, які за звичкою і сімейною традицією їздили відпочивати в Крим, в цей раз змушені будуть шукати інші варіанти.

Але важливіше в цій історії те, що 2 серпня через пункт пропуску “Каланчак” до Криму виїхав один з лідерів і бенефіціарів “Оппоплатформи” Віктор Медведчук зі своєю дружиною Оксаною Марченко. Про його повернення за вчора ніякої інформації не було.

Це означає, що тепер йому або доведеться до кінця літа (мінімум) сидіти в Криму, або виїжджати / вилітати з півострова через Росію або іншим незаконним шляхом.

У першому випадку Медведчук випадає з порядку денного в плані зустрічей (ефіри-то на своїх каналах йому організовують і з включенням з Криму).

У другому випадку поїздка з Криму через Кримський міст або виліт рейсом із Сімферополя дозволять команді президента Зеленського поставити на свого електорального конкурента на півдні і сході країни мітку зрадника. Хитро, хитро!

В цьому плані найменш проблемний для репутації варіант (звичайно, на випадок, якщо з поверненням в принципі будуть проблеми) – виїхати з Криму в Херсонську область якимись “вовчими стежками”.

З порушенням закону, не за статусом для лідера партії, зате зрадником і “агентом Кремля” в такому випадку не назвуть – пишуть Клименко тайм.

Як зазначають свідки – наразі в Криму на кордоні з Україною утворились величезні черги, людей затримують, не пропускають.

В свою чергу, блогер Сергій Іванов нещодавно на своїй сторінці у фейсбук написав:

“В парламенті «Опозиційна платформа за життя» Медведчук представляє інтереси Путіна і зараз, вочевидь, Медведчук перейшов до реалізації наступного пункту кремлівського плану – легалізації російської окупації Криму в Україні. Саме для цього він, будучи народним депутатом та носієм державної таємниці відкрито, не приховуючись їде автомобілем до Криму (а не летить), аби показати, що окремий прошарок суб’єктів української політики визнає російську юрисдикцію півострова”.

«Це не просто приниження держави, проти якої Росія розв’язала війну, це вчинок, на який має бути негайна реакція органів безпеки.

Так само, як і на дії співробітників Національної поліції України Чалого та Галішина, які чомусь супроводжують Медведчука на окупованій території. Арсен Аваков, а що роблять ваші підлеглі в Криму? Удвох звільняти поїхали? У нас ще війна чи вже ні?», – переконаний Сергій Іванов.