Український політик і олігарх Віктор Медведчук, який є кумом президента Росії Володимира Путіна, фігурував в американському розслідуванні про втручання Росії у вибори президента США через зв’язки з Полом Манафортом.

Про це йдеться у розслідуванні від «The New York Times».

Звинуваченого у державній зраді й схопленого в Україні після втечі з-під домашнього арешту Віктора Медведчука  запідозрили у знанні інформації, щодо втручання росії у вибори в Сполучених Штатах. Хоча протягом багатьох років він рішуче заперечував це. Медведчук є близькою довіреною особою президента Росії Володимира Путіна, а також був клієнтом республіканського політичного консультанта Пола Манафорта.

“The New York Times” зазначає, що в Україні Медведчука звинувачують за купівлю  вугілля у “проросійських сепаратистів” і держзраді, але “в ширшому плані він пов’язаний з вихором фінансових та політичних інтриг навколо операцій Москви з метою впливу на політику в іноземних країнах”. Медведчук пов’язаний із російським втручанням у вибори у США через зв’язки з Манафортом. Він не відігравав головну роль у звіті спеціального прокурора або у двох федеральних процесах над Манафортом.

Манафорт до того, як став головою президентської кампанії Дональда Трампа у 2016 році, протягом десяти років працював консультантом для українських політиків, прихильних до Росії, – зокрема і з партією Медведчука. Медведчук у 2017 році розповідав, що Манафорт консультував партію щодо її виборчої стратегії на основі опитування, був на партійній конференції напередодні парламентських виборів і нібито схвалив проросійську політику партії для виборів на півдні й сході України.

Тоді Медведчук говорив, що Манафорт підтримав, що потрібно дотримуватися позицій щодо “економічної інтеграції з Росією”, щоб отримати голоси в російськомовних регіонах. Манафорт пішов у відставку з кампанії Трампа в серпні 2016 року після того, як українська влада оприлюднила записи з чорної бухгалтерії “Партії регіонів”, які свідчать про те, що американський консультант отримав 12,7 мільйона доларів від проросійських політиків в Україні за незаконною схемою.

У 2017 році у Сполучених Штатах розпочалося розслідування російського втручання – і ім’я Медведчука з’явилося як один із кількох проросійських українських політиків, близьких як до Манафорта, так і до Путіна. Того року “Reuters” повідомило, що ФБР і слідчі перевіряли 18 телефонних дзвінків і текстових повідомлень між людьми, наближеними до Трампа, і людьми, пов’язаними з Путіним, у тому числі з Медведчуком. Кум путіна заперечував правопорушення. Видання зазначає, що якщо Медведчука видадуть Росії заради повернення українських полонених, невідомо, чи він даватиме свідчення і чи цікавитиме слідство його роль в американській політиці, чи слідчі зосередяться на його ролі в українській політиці.