Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук заявив, що РФ не допустить смерті українського режисера Олега Сенцова у в'язниці.

Про це він сказав в інтерв'ю The Independent, яке належить російському олігарху Олександру Лєбєдєву.

"Ви справді вважаєте, що Росія допустить, щоб це (смерть Сенцова – ред.) сталося? Існує така річ, як примусове годування. Це допускається за правилами тримання під вартою", – підкреслив кум Путіна, додавши, що веде переговори про звільнення Сенцова.

Медведчук стверджує, що на шляху звільнення українського режисера – кілька питань "форми" і "змісту". За його словами, Україна несе відповідальність за створення для себе низки проблем, "висуваючи ультиматуми" та "вдаючись до політичного тиску".

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

"Ви також повинні думати про процес його звільнення. Ви або показуєте, що він не винен, приймаючи рішення в Європейському суді, або отримаєте помилування. Вам потрібно подати особисту заяву Путіну, щоб це питання було розглянуте", – зазначив він.

Лідер "Українського вибору" також заявив, що не бачить "нічого спільного" у ситуації з Олегом Сенцовим і Василем Стусом. 

За його словами, у той час він був лише "молодим адвокатом, якого відправили розглядати справу, яку інші вважали незручною, і він не міг діяти по-іншому".

"Стус засуджував радянську владу і не вважав її законною. Кожен вирішує свою долю. Стус визнав, що агітував проти радянської влади. Його визнали винним за законами того часу. Коли закони змінились, справу було закрито. На жаль, він помер", – розповів Медведчук.

Раніше Медведчук звинуватив Денісову у зриві переговорів щодо Сенцова.

Український режисер Олег Сенцов, затриманий ще в травні 2014 року, 14 травня 2018 року оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців.

У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці теракту.

Сенцова утримують у російській колонії "Білий ведмідь" за полярним колом в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ.