Національна рада з теле- і радіомовлення позбавила телеканал Віктора Медведчука “112 Україна” ліцензії на цифрове мовлення у п’яти областях країни.

Рішення було ухвалене одноголосно всім складом ради.

Зачитуючи проєкт рішення, член Нацради Сергій Костинський заявив, що “112 Україна” систематично порушував умови ліцензії та отримав кілька попереджень. У продовженні ліцензії Нацрада відмовила у зв’язку з тим, що телеканал не усунув порушення з 2014 року.

На телеканалі одразу відреагували на це рішення, зокрема назвали його незаконним:

“Ми, команда телеканалу, розглядаємо це як жорстку цензуру, яка піддає великим сумнівам наявність свободи слова в Україні. Дії Нацради є незаконними. У низки членів Нацради з липня 2019 р. закінчилися повноваження, що де-факто визнала Верховна Рада, і ухваленням будь-яких рішень вони перевищують свої повноваження, а сама Нацрада не є правочинною. Ми сприймаємо рішення Нацради як незаконне рішення нелегітимного органу влади”.

Водночас, з’явилася і реакція Офісу президента:

“Переконані, що свобода слова є невід’ємною частиною демократичної держави. Водночас всі мовники повинні дотримуватися законодавства і умов ліцензії”.

У Зеленського наголосили, що незабаром буде оновлено склад Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

“Сподіваємося, що це допоможе впорядкувати ситуацію на телевізійному ринку відповідно до закону і базових принципів демократії”, – йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть припинити діяльність трьох телеканалів, що належать Тарасу Козаку, який є соратником лідера партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука.

Ще 16 вересня Шостий апеляційний суд Києва відмовив телеканалу “112 Україна” в задоволенні апеляції, через що ТБ-канал можуть позбавити ліцензії на мовлення.

“Рішення набуває чинності, звичайно ж, ми будемо використовувати всі засоби захисту, передбачені законом, але рішення вже, скажімо так, діятиме у такий спосіб, як і задумано регулятором, а саме буде розглянуто питання продовження ліцензії і буде відмовлено. Всі глядачі, всі, хто приймає на антену сигнал, втратять таку можливість – дивитися “112 Україна”, – пояснив юрист телеканалу Василь Сметана.

Під удар також потрапив телеканал ZIK, де проведуть позапланову виїзну перевірку. Представник ТБ-каналу зазначив, що регулятор призначив телеканалу позапланову виїзну перевірку через зафіксовану в серпні відсутність мовлення на супутнику.

Моніторинги стосуватимуться всіх регіональних відділень ZIK.