Екс-радник глави Офіс президента Андрія Єрмака Ігор Уманський заявив про те, що медики досі не отримали коштів з COVID-фонду. Відзначимо, що сьогодні стало відомо про те, що Андрій Єрмак погодив відставку Уманського.

Про це він заявив в інтерв’ю “Гордону”.

“У нас провісники економічного апокаліпсису давно витають. 26 млрд грн ще в COVID-фонді не витрачені на сьогоднішній день. Моє глибоке переконання: поки є час, їх потрібно сконцентрувати на медицині. Але точно не можна ці 26 млрд розтратити. Гаразд би в справу пішли , але грабують. Грабують! ” – повідомив Уманський.

За його словами, кейс з медициною провалено, а ситуація в бюджетній сфері склалася архікрітіческая.

“Півтора місяці тому я цю інформацію передав, але, на жаль, ми бачимо ситуацію, яку бачимо. Медикам гроші не повернули. Тому я вийшов публічно … Фіксував, що ситуація так і не зважилася, кейс провалений принаймні на сьогоднішній день”, – резюмував Уманський.

За даними Мінфіну, тільки протягом тижня на початку листопада з так званого коронавірусного фонду України було виділено понад 1 млрд гривень на відновлення автодоріг державного значення.

За цей же період на фінансову допомогу у вигляді лікарняних витратили 9,5 млн гривень, на доплати медичним працівникам – 3,2 млрд, на ремонт лікарень – 1,7 млрд гривень.