Стало відомо, що в Україні заборонять введення в експлуатацію житлових будинків не забезпечених ліфтами, крім того в нормах будуть введені нові цифрові параметри конструкцій будівель

В Україні забудовників зобов'яжуть житлові будинки, висотою від 4-х поверхів обладнати ліфтовими конструкціями.  При цьому надійдуть рекомендації про встановлення ліфтів і в будинках з трьох поверхів, передає politeka.net.

Заступник міністра міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе відзначив, що відповідні зміни розробляються в нових будівельних нормах «Житлові будинки.  Основні положення".

«В ДБН містяться застарілі норми з проектування ліфтів – обов'язкова їх установка в будинках заввишки 5 і більше поверхів.  Але сучасний світ ставить умови для підвищеної комфортності жителів будинків – в малоповерхової житлової забудови також повинні бути вимоги до більш зручним і комфортним умовам проживання людей.  Ми розглядаємо можливість оновити ці норми і рекомендувати проектувати ліфти в нових житлових будинках вище 3-х поверхів, а для будинків вище 4-х поверхів зробити це обов'язковою вимогою», – сказав чиновник.

Так само в нових госнормах буде прописана крім поверховості і висота будівель.  Ліфтами доведеться забезпечити всі будівлі з висотою 11,2 метра.  Треба відзначити, що в таких невеликих будівлях крім пасажирських ліфтом, буде дозволено встановлювати і вантажні підйомники з вантажопідйомністю 1 тонна і з габаритними розмірами кабіни шириною і глибиною 2,1 м і 1,1 м відповідно.