Військові експерти наголошують, що ЗСУ мають можливості найближчим часом звільнити Маріуполь та Мелітополь від російських загарбників. Проте посилення російських угрупувань на Запорізькому та Донецькому напрямках можуть скоректувати плани українських військових.

Про це у своєму стрімі розповів військовий експерт Олег Жданов. Він зазначив, що є можливість деокупувати Мелітополь.

За словами експерта, угрупування окупантів, що вийшли з Правого берега Дніпра, скоріше за все буде розділено на два напрямки – Запорізький та Донецький.

Перші відголоси цього посилення ми вже бачимо – спроби наступу окупантів у напрямку Гуляйполя на Запоріжжі. Вони посилились і одразу спробували наступати,
– наголошує Жданов.

Росіяни роблять з Мелітополя укріпрайон
Він зазначив, що помічені російські колони з новими тактичними позначками, але на них є і старі позначки.

“Це свідчить про те, що військова техніка вийшла з Правого берега Дніпра – саме з Херсонської області”, – вважає співрозмовник.

Жданов зазначив, що вона прямує до Донецька, і це вже підтвердив Генштаб: Запорізький і Донецький напрямки будуть посилюватися саме військами та технікою, які вийшли з Правобережжя.

Отже, питання звільнення Маріуполя поки що не на часі. А от деокупація Мелітополя, на мою думку, вірогідно можлива до січня. Хоча росіяни роблять з нього доволі сильний укріпрайон,– наголосив експерт.

Українським воїнам вдається ефективно контролювати переміщення сил ворога на півдні та стримувати їх. Цим займаються українські артилеристи, які встановлюють вогневий контроль над ключовими логістичними вузлами окупантів.

Як заявила в ефірі каналу FreeДОМ керівниця об’єднаного координаційного прес-центру Сил охорони та оборони “Південь” Наталія Гуменюк, командування РФ розуміє, що їхні сили на півдні опинилися під вогневим контролем ЗСУ, тому перегруповуються. Зокрема, окупанти намагаються переміститися на Запорізький напрямок, а також втримати свої пункти логістики на лівобережжі Херсонської області.

Частину підрозділів Росія вивела на “реабілітацію”. Натомість на Херсонщину завели інші підрозділи.

“Ми знаємо, що вони (командування РФ) відправили деякі підрозділи на реабілітацію, зокрема й на відновлення бойового духу, підтягнули туди деякі інші сили, намагаються переформатувати ті підрозділи, які втратили морально-бойовий дух, намагаються також підтягнути резерви техніки та озброєння для того, щоб посилити своє угрупування для укріплення оборони”, – заявила Гуменюк.

Разом з тим окупанти продовжують депортовувати в РФ українців з тимчасово окупованих територій під виглядом “евакуації”. Росіяни також “евакуйовують” медичні заклади й облаштовують шпиталі в тилу, розуміючи масштаби втрати.

Українські захисники вийшли до узбережжя Дніпра, що дає можливість встановити контроль над зоною, близькою до тимчасово окупованого Криму.

На думку західних експертів, заздалегідь спланований відступ російських окупантів з правого берега Дніпра на Херсонщині свідчить про те, що командування РФ зробило висновки після провалу на Харківщині.

Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що Збройні Сили України здатні зірвати зусилля росіян щодо утримання своїх оборонних позицій на окупованому лівобережжі.