У соцмережах великий резонанс викликала історія, розказана в "Фейсбуці" білоруської журналісткою Нікою Кошар. Вона летіла  до Мінська дві доби з Перу із пересадкою в Амстердамі і, як пізніше з'ясувалося, на своє нещастя, через кордон з Литвою, передає Корупція.Інфо

Дівчина ніяк не очікувала, що тут її чекає справжнісіньке пекло. Запідозривши туристку в тому, що вона нібито перевозить наркотики, прикордонники влаштували формені знущання над нею.

"Це було схоже на акт канібалізму", – пише Ніка. Її не просто роздягли догола, але також піддали грубому огляду аж до насильницької ендоскопії.

Згідно з розповіддю Ніки, руки їй тримала сестра, а лікар вводив трубку в сантиметр завтовшки. "Він робив все дуже грубо і жорстко. Мене нудило, було важко дихати. Серце калатало, руку зсудомило. Він кілька разів сказав, щоб я (…) стримувала блювотні позиви, тому що мені ніхто нічого поганого не робить".

При цьому поводилися з нею вкрай грубо "Мені нічого не пояснювали, говорили литовською. Просвічує все, що можна", – пише Ніка і додає, що також їй збиралися, за словами лікаря, зробити "огляд прямої кишки і піхви" по повній".Коли ж ніяких наркотиків знайдено не було, поліцейські сказали Ніці: "Вибачте за тимчасові незручності, приїжджайте до нас ще".

Ця історія обурила інтернет-користувачів і дійшла до ЗМІ. Представники білоруської преси попросили литовських прикордонників прокоментувати настільки брутальну поведінку по відношенню до туристки в аеропорту Вільнюса.

Керівник відділу зв'язку департаменту митних служб Литви Вітас Волунгевічюс заявив, що всі цю інформацію вони дізналися тільки з соцмереж, а "офіційних скарг від дівчини не надходило".

Крім того, за його словами, які наводить білоруський портал TUT.by, "митниця має право проводити огляд, це встановлено законом".

"А вже деталі, що там було, правильно все було зроблено чи ні, з'ясовує внутрішнє розслідування", – сказав представник литовської митниці.

Популярне: "Менше двох літрів водки не випивала в день…": Геннадій Москаль зробив різку заяву на адресу Савченко

На питання, що сталося, якби туристка не погодилась проходити огляд, Волунгевічюс відповів, що "тоді почалося б кримінальне переслідування".