28 лютого прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повторно подав прохання про відставку президентові Володимиру Зеленському. Про це повідомляє “Новий час” з посиланням на свої джерела.

За інформацією видання, Гончарук нібито роздратований ситуацією, в якій ЗМІ публічно розглядають кандидатури для його можливої ​​заміни, а президент не тільки не захищає свій Кабмін, але й не заперечує розгляд альтернативних кандидатур.

Останньою краплею терпіння Гончарука, за словами одного з джерел, близького до ситуації, стала зустріч між президентом, міністром юстиції Денисом Малюською і бізнесменом Ігорем Коломойським, в ході якої глава держави розкритикував міністра.

До приходу в уряд Малюська, так само як і Гончарук, працював в BRDO / World Bank Group і вважався людиною, близькою до прем’єра.

Також джерела НВ повідомили, що позиції Гончарука значно ослабли після приходу Андрія Єрмака на посаду глави Офісу президента. Попередній глава Офісу Андрій Богдан нібито підтримував починання нинішнього прем’єра в значно більшому ступені.

У той же час, як пише НВ, заміною Гончаруку, який може стати виконувачем обов’язків прем’єра, оточенню президента бачиться Денис Шмигаль. Останній нещодавно став віце-прем’єром в уряді. Юридичні механізми, які можуть забезпечити ротацію, поки знаходяться в стані пошуку, повідомили джерела.

Раніше з’явилася інформація, що Президент України Володимир Зеленський розглядає кандидатуру українського підприємця, колишнього віце-прем’єр-міністра і міністра соціальної політики Сергія Тігіпка на пост прем’єр-міністра України.