Головні новини України
Подобається

“Мені соромно перед вами, але я добре знала, що буде”: Савченко зробила гучну заяву з СІЗО

12/08/2018     Автор: Яна Романська
“Мені соромно перед вами, але я добре знала, що буде”:  Савченко зробила гучну заяву з СІЗО

Надія Савченко, яку обвинувачують у підготовці держперевороту в Україні і яка нині перебуває у СІЗО СБУ, в інтерв'ю DW зробила гучну заяву.

Вас здивує, але коли я вперше прийшла з депутатською перевіркою умов утримання в'язнів в СІЗО СБУ, де зараз ув'язнили мене, то перше, що спитала у начальника СІЗО СБУ, це: "Покажіть мені камеру, в яку ви мене садить будете". Тоді ми посміялися, начальник сказав: "Та що Ви, Надія Вікторівна! Такого ніколи не буде!".

Популярне: 700 гривень для кожного: Хто з українців і за що може отримати премію від держави

Проте я добре знала, що буде… Я знаю, хто, кому в українській політиці служить, і хто, на чому гроші краде. А ще я не мовчу і з цим не мирюся. Тому і стала для влади дуже небезпечною. Українській владі герої потрібні мертвими, забутими або знеславленими. Живі і сильні справжні герої небезпечні для влади, бо повстають проти її злочинів, беззаконня і корупції. Це ви можете спостерігати не тільки по відношенню до мене, а також до тих добробатів і народних героїв, що пішли добровольцями в 2014 з Майдану захищати Україну від ворога, російської армії. 

У влади одна відповідь – "рука Кремля", але мене зараз судить вже український суд, а не російський, і ми тут в Україні добре знаємо правду про брехливу українську владу.

Нас, українців, вже давно це не дивує. Це дивує хіба що вас, європейців. Це вам незрозуміло, як вчорашні герої можуть бути різко названі ворогами народу? Як політична пропаганда може так безжально використовувати життя і долі людей, як в Росії, такі і в Україні, щоб тільки верхівка втрималася при владі? Як таке може бути в країні, яка заявляє про демократичні цінності?!

А все тому, що немає в Україні демократії! Є клептократія! І мені соромно перед вами, європейці, що наша українська влада вам так бреше!

Щодо моїх відчуттів, то я цілком прохолодно ставлюся до тієї події, що Петро Порошенко вручив мені звання і орден героя України. Не влада мене героєм назвала і не влада мене героєм зробила. Влада просто мусила визнати те, що такий вибір зробила велика частина українського народу. А ще влада на цьому спекулювала, як зараз спекулює на Сенцові та інших українських політв'язнях в РФ. А коли люди повертаються на волю, як Олександр Костенко, що недавно вийшов із колонії РФ і повернувся в Україну, то на другий день вони не такі вже й герої, і їх поливають брудом. Боюся, що такий же "теплий прийом" чекає і на Сенцова, якщо він не побоїться говорити правду і не стане догоджати владі, як це робить Афанасєв, теж колишній політв'язень.