Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пригрозив звільнити голову НАК "Нафтогаз-Україна" Андрія Коболєва, якщо компанія до 24 квітня не встановить ринкову ціну на газ менше 8,55 грн куб. м.

Таку заяву-ультиматум було зроблено під час засідання уряду в середу, 17 квітня.

"Якщо цього не станеться я ініціюю відставку керівника НАК (Андрія Коболєва. – Ред.). І буду просити український уряд підтримати мою пропозицію. Мені це все вже набридло, як і мільйонам українців. Коли приватні інтереси менеджменту компанії ставлять вище, ніж національні інтереси і інтереси всіх українців ", – заявив він.

Гройсман також пригрозив звільнити і інших працівників НАК: "Вибачте мене за мою емоційність, але в цьому питанні я буду непохитний. Я підкреслюю, що всі рішення уряду повинні бути виконані. Хто з цим не згоден в Національній компанії – заяву на стіл і пішли гуляти в іншу сферу. Я думаю, що конкуренції таким фахівцям в світі не буде ".

Гройсман доручив голові Міненерго Ігорю Насалику до 24 квітня провести переговори з "Нафтогазом".

"Повідомити офіційно українському суспільству про ціну з 1 травня. Якщо з 1 травня ціна буде вищою (ніж для бізнесу. – Ред.), То на наступне засідання уряду я готую постанову про звільнення цих керівників … Знову … Хотів сказати – даю 24 години ", – заявив він.

Глава уряду також прокоментував інформацію про виграш "Укрнафти" в Міжнародному арбітражі проти Росії.

"Я вчора прочитав, що виграли новий позов на 44 млн доларів. Знаєте, яка у мене перша думка була? Випишуть вони собі премію мільйонів на 5, або не випишуть?" – сказав Гройсман.