Президент США Дональд Трамп не повірив американській розвідці, яка доповідала йому про здатність північнокорейських балістичних ракет досягти берегів Штатів, бо російський лідер Володимир Путін запевнив його у відсутності у КНДР такого озброєння.

Про це в інтерв'ю телеканалу CBS News розповів колишній керівник ФБР Ендрю Маккейб. 

"Мені все одно. Я вірю Путіну", – навів Маккейб відповідь, яку Трамп нібито дав на доповідь американської розвідки.

Коли саме відбувся такий діалог, екс-глава ФБР не уточнив. Як пояснює телеканал, сам Маккейб на цьому заході не був присутній. Про розмову Трампа з розвідкою він, за його словами, дізнався "від колеги з ФБР, який був на цій зустрічі".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Під час переговорів, за словами екс-керівника ФБР, Трамп обговорював низку питань. Одне з них стосувалося "недавніх запусків ракет владою Північної Кореї".

"По суті, президент сказав, що не вірить, що північнокорейці здатні вдарити по нас тут, в Сполучених Штатах, балістичною ракетою. І він не вірив в це, тому що президент Путін сказав йому, що вони цього не зроблять. Путін сказав йому, що у північнокорейців насправді немає цих ракет", – розповів Маккейб.

При цьому спецслужби намагалися довести американському президенту зворотнє, підкреслив екс-глава ФБР.

"Представники розвідки в ході брифінгу заявили, що це не відповідає розвідувальній інформації, якою володіє наш уряд", – розповів Маккейб, додавши, що був шокований такими коментарями президента.

За його словами, небажання Трампа дізнатися про справжній стан справ, із якими він стикається щодня, шокує.

На початку грудня 2018 року ЗМІ повідомляли, що Північна Корея зміцнила основну ракетну базу дальньої дії, розташовану в гірській місцевості країни, незважаючи на зобов'язання по денуклеаризації півострова.

Перша зустріч Дональда Трампа і Кім Чен Ина щодо цього питання відбулася у Сінгапурі 12 червня 2018 року. За її підсумками сторони прийняли спільну заяву, де йшлося про готовність КНДР до повної денуклеаризації. У відповідь США зобов'язалися надати Пхеньяну гарантії безпеки. Наприкінці липня на північнокорейському полігоні Сохе розпочалося знесення виробничої будівлі та демонтаж стенду для випробування ракетних двигунів.