Постанову уряду про посилення карантину в Україні повинні виконувати всі громадяни. Наслідки відмови від посилення профілактичних заходів можуть призвести до серйозного зростання захворюваності на коронавірусну інфекцію.

Як заявив голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький в ефірі телеканалу Україна 24, у правовій державі мають виконуватися рішення Кабміну всіма громадянами без винятку, в тому числі і мерами Тернополя та Черкас.

“Це не в перший раз мери кажуть, що не будуть дотримуватися. Я вважаю, що Україна – правова держава, і тут є постанова уряду, яку повинні виконувати всі без винятку, тим більше мери. Особливо мер Черкас – він вже вибачався за те, що колись відмовлявся виконувати. Я тільки не розумію – вибори закінчилися, навіщо йому зараз це робити?” – сказав депутат.

Нагадавши про негативний досвід Польщі в боротьбі з коронавірусом, політик акцентував увагу на тому, що небажання посилювати протикоронавірусні заходи може призвести до зростання захворюваності на COVID-19.

“Ми бачили, наприклад, Польщу, яка вийшла на 500 хворих на добу, а потім мала 60 тисяч. Я хотів би запитати у пана мера, хто буде винен у тому, коли, не дай Бог, така ситуація відбудеться у місті Черкаси, і кого він буде звинувачувати, що у нього не вистачає ліжок?”- підкреслив Михайло Радуцький.