100559-1

ТзОВ «Кіносвіт» заявляє про перешкоджання законному будівництву з боку міської влади.

Про це під час прес-конференції розповів директор по будівництву компанії Костянтин Кіндрат, новину передає Корупція.інфо з посиланням на "Погляд".

За його словами ще у 2005 році «Кіносвіт» придбав цілісний майновий комплекс тодішнього кінотеатру «Україна»(пізніше Галицький центр кіномистецтв), що знаходиться на куті пр. Шевченка- пл. Галицька, з метою його реконструкції та розширення під торгівельно-розважальний центр. Земля під цим комплексом була надана компанії в оренду для обслуговування споруд. 

Сплачено понад 200 тисяч ща оренду. 

У 2007 році після отримання всіх необхідних погоджень споруда колишнього кінозалу, яка перебувала в аварійному стані і не підлягала реконструкції була знесена. 

«На місці колишнього глядацького кінозалу з виходом на вулицю Нижанківського ми запроектували торгівельно-розважальний центр. Завдяки поєднанню стилів класицизму і модернізму він мав вписатися в існуючу старовинну забудову і мав стати окрасою центральної частини міста» – розповів головний архітектор проекту, викладач кафедри архітектури Львівської Політехніки Юрій Джигіль. 

За його словами, на погодження проекту у всіх інстанціях пішло два роки. Він пройшов через громадські слухання та був перероблений відповідно до зауважень які виникли в процесі узгоджень. 

Дозвіл на будівництво був отриманий лише у листопаді 2011 року, а розпочалися роботи у 2912-му. І тут у забудовників почали виникати проблеми – каже Костянтин Кіндрат.

«Міська рада та кілька мешканців прилеглих будинків, які до того не висловлювали ніякого невдоволення почали буквально засипати всі контролюючі установи та правоохоронні органи скаргами. Нібито тут йде самовільне будівництво хоча з самого початку тут був паспорт об’єкту з усіма даними. Кілька агресивних жінок кожного дня перешкоджали будівельникам не пропускаючи їх на місце роботи. Така ситуація тривала півтора роки. За цей час тут відбулося 6 перевірок інспекції Держархбудконтролю які жодних порушень не виявили. Це підтвердили і Держбудекспертиза і судова експертиза, яку замовляла прокуратура Галицького району. Ми пройшли усі судові інстанції включно до Вищого адміністративного суду України, який підтвердив, що наше будівництво законне. Втім перешкоди тривали. Ми викликали службу яка доводила до мешканців судові рішення. Це не допомогло. Викликали міліцію, але вона лише складала акти про порушення громадського порядку» – розповідає Костянтин Кіндрат. 

Не вгамувавшись після усіх поразок у судах, львівська мерія знову починає судову тяганину. У березні цього року вона подає позов до Господарського суду про розірвання договору оренди мотивуючи це тим, що земля використовується не за призначенням, оскільки дозволу на будівництво міська рада не давала(це зробив виконком, а він нібито не мав права цього робити). 

«І суддя господарського суду, без проведення слухань, приймає абсурдне рішення – задовольняє позов мерії. Виходить що виконком не структурний підрозділ міської влади а якась зовсім незалежна структура. Цим перекреслюється вся дозвільна система в будівництві і ставиться під сумнів законність всього що збудовано у Львові за часів радянської влади та 24 роки Незалежності. Адже всі попередні роки дозволи на будівництво давав саме виконком » – наголошує представник забудовника.

У цьому році, за планом будівництво мало б уже закінчитися – каже Костянтин Кіндрат. Місто б отримало майже 200 робочих місць,та податки до бюджету, а захаращена ділянка перетворилася б на привабливу споруду, яка б прикрасила центр міста. Замість цього компанія готує апеляцію на рішення господарського суду. Розгляд апеляції має відбутися 25 травня. 

100604-2 100609-3 DSC01739