Президент України Володимир Зеленський повинен бути готовий до того, що лідери ЄС підготували йому пастку. Подібну думку в інтерв’ю журналістам розповів представник України в Тристоронньої контактної групи Леонід Кучма.

За його словами, лідери Франції і Німеччини Еммануель Макрон і Ангела Меркель в рамках зустрічі Нормандської четвірки спробують підштовхнути Володимира Зеленського піти на поступки Володимиру Путіну.

“У мене немає великої надії. Зеленському буде дуже важко – він буде один проти трьох осіб”, – пояснив свою точку зору Кучма.

Як стверджує другий президент України, лідери Європейського Союзу підштовхуватимуть Володимира Зеленського до компромісів, таких як затвердження плану з проведення місцевих виборів в районах, які знаходяться під контролем російсько-окупаційних військ, без будь-якого нагляду з боку українського уряду.

Кучма запевняє, що на сьогоднішній день Україна прихильна мирним угодам, які вона підписала в Мінську в 2015 році, але наполягає на тому, щоб Росія відкликала свої війська з Донбасу і повернула українським військам контроль над кордоном, перш ніж проводити на окупованих територіях вибори.

“Безпека на першому місці. Вам потрібно вивести війська, вивести важке озброєння, повернути нам кордон, і тоді ми проведемо вільні вибори”, – підсумував він у спілкуванні з журналістами.

Додамо, що Президент Володимир Зеленський заявив, що місцеві вибори на Донбасі можливі лише після виведення російських військ і згідно з українським законодавством.

Про це він розповів на спільному брифінгу з президентом Естонії Керсті Кальюлайд у Києві.

“Це питання спочатку обміну людей, потім розведення військ. Зараз ми говоримо про розведення в Золотому і Петровському. Потім тільки ми будемо говорити про розведення військ по всій території, це 400 км. Тільки після цього ми можемо говорити про формат виборів на окупованих територіях…Вибори там мають бути, але виключно за українським законодавством. Подробиці й терміни я не можу з вами обговорювати”, – заявив глава держави.

На питання, чи буде спочатку виведення військ, а потім вибори на Донбасі, Зеленський відповів: “А що, може бути по-іншому?”

Водночас, 12 вересня Зеленський анонсував обговорення “формули Штайнмайера” на зустрічі лідерів держав “нормандської четвірки”.

Формула передбачає одночасне ухвалення Верховною Радою поправок до Конституції, за якими Донбас отримає особливий статус, і проведення там вільних виборів, після чого Росія виведе свої війська й техніку з території ОРДЛО.