Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель у четвер заявила, що не вважає помилковим своє рішення збільшити закупівлю природного газу в Росії, стверджуючи, що тоді це було вигідніше за скраплений природний газ, – повідомляє AP.

Під час свого виступу в Лісабоні Меркель сказала, що “ви завжди дієте в той час, в якому перебуваєте” і що вона не шкодує про свої рішення.

“Під кутом зору того часу було дуже раціонально і зрозуміло отримувати трубопровідний газ, зокрема й із Росії, який був дешевшим, ніж скраплений природний газ із інших частин світу”, – додала колишня канцлерка Німеччини.

Вона додала, що “навіть за часів “холодної війни” Росія була надійним постачальником енергоносіїв”. “Жорстокий напад з боку Росії (на Україну) призвів до змін, це поворотний момент, і новий уряд, звичайно, повинен мати справу з цим, і він це робить”, – сказала Меркель.

Сучасну росію створили самі росіяни і німці. Бо пані Меркель і ті, що до неї, маючи вирішальні голоси в Європі, дозволили путіну розкинути газові сітки, присадити європейський бізнес на співпрацю з росіянами, дозволили росіянам взагалі повірити в свою значущість і якусь таку вагу в порівнянні з американцями, –
пише блогер Олена Кудренко у своєму фейсбуці.

Одні зіграли на почутті вини німців, інші цю вину перетворили на співпрацю та посилення путінської вертикалі. А українці, вбиті мільйонами в розв’язаній цими двома війні, на почуття провини, мабуть, нікого не пробивали. Тому й залишалися наче діамант, припорошений пилом всі ці роки. Скручений та зв’язаний на сході російським впливом (бо поряд з кордоном, куди дотягнулися).

Росіяни, які осіли в Німеччині, саме зараз подають голоси щодо “скінуть бомбу на Дрєздєн”, бо там українці виходять проти війни, і це їх “дістало”. Російський спрут, який переварив та відригнув радянським експериментом мільйони людей – закинув їх по світу, а світ прийняв їх та отримує прихильників путіна у себе вдома.

Світ, який зараз допомагає нам. І допомагає чимало, звісно. Але маємо факт, що українці помирають не тільки від військових дій, а й від прямого чистого тероризму. Ті українці, які захистили “маскву” у сорокові роки. Які годували всіх кого попало (вибачте) своїм зерном, не маючи змоги годувати власних дітей.

“Мені настільки болить ця історична несправедливість, таке відчуття безпорадності, – бо ми були сам на сам з терористом. Зараз просто хочеться кричати, щоб ніхто більше не плекав хибних сподівань”, – пише блогер.

Варто зазначити, що Меркель критикували від початку війни в Україні за те, що вона не змогла зменшити енергетичну залежність від Росії та підтримувала тісні економічні зв’язки з Москвою протягом свого 16-річного урядування.

Зокема, Меркель відстоювала газопровід “Північний потік-2”, який для багатьох став ахіллесовою п’ятою Німеччини.

Більше того, Меркель вважає, що майбутнє «архітектури європейської безпеки у межах міжнародного права» буде стабільним лише за участі Росії.

Після критики українців і усього світу, Меркель, можливо б, взяла свої слова назад. Але якщо вона визнає, що помилялася стосовно своєї політики, – це для неї означає певною мірою розписатися у власній безпорадності. Ну звісно, коли помирають тисячі українців, справа прицнипу для когось є важливішою.

Нагадаємо, Ангела Меркель переконувала, що погрози Росії потрібно сприймати серйозно і миру без держави-терористки досягнути неможливо.

Такі висловлювання є чистим лицемірством.

Росія вторгається в Україну, знищує міста, влаштовує масові страти, загрожує світу ЗМУ, якщо той не дозволить геноцид та анексію. Здавалося б, усе зрозуміло. Але знову виходить пані Меркель і каже: «Без Росії не буде міцного миру».