Ангела Меркель працюватиме над організацією нормандської зустрічі до закінчення своєї каденції. Наразі відбуваються контакти з Україною та Росією.

Сьогодні Німеччина активно співпрацює з Францією. Про це заявила пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

Як повідомляє 24 канал, наразі німецька та французька сторони працюють над організацією зустрічі в нормандському форматі на рівні міністрів закордонних справ.

“Це дійсно важко. Ще немає чітких уявлень, коли вона може відбутися”, – зауважила Фельдгузен.

Перебуваючи в Києві, канцлерка казала, що працюватиме над організацією цієї зустрічі кожен день, до останнього дня перебування на цій посаді,– заявила політикиня.

Зустріч “Нормандської четвірки” мала відбутись у 2020 році. Однак її не організували через пандемію коронавірусу. Відтоді Кремль блокує будь-які натяки на можливий саміт. Періодично проводять лише онлайн-перемовини на рівні радників, однак результатів таких зустрічей фактично немає.

«Ми з нашими французькими колегами вже дуже багато працюємо над можливістю влаштувати зустріч на рівні міністрів закордонних справ у нормандському форматі. Це дійсно важко. На даний час немає чітких уявлень, коли вона може відбутися. Відбуваються контакти як з українською, так і з російською стороною», – сказала Фельдгузен.

Як повідомлялось, 11 жовтня канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Французької Республіки Еммануель Макрон закликали президента РФ Володимира Путіна просунутися в питанні саміту в нормандському форматі.

Співрозмовники домовились попросити міністрів закордонних справ зустрітися якомога швидше.

Відеоперемовини відбулися після того, як два лідери обговорили ситуацію з Президентом України Володимиром Зеленським.

«Канцлер та президент Франції закликали президента Росії просунути переговори у нормандському форматі», – поінформував Зайберт.

Як і під час розмови із Зеленським, у центрі обговорення була необхідність повної реалізації Мінських угод.

Співрозмовники домовились попросити міністрів закордонних справ зустрітися якомога швидше, додав Зайберт.

Нагадаємо, що глава МЗС РФ Сергій Лавров, коментуючи заяву міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби Києва про готовність до спільної зустрічі, заявив, що президент В.Путін не обіцяв провести зустріч міністрів нормандського формату, а «обіцяв доручити розглянути, як можна вийти» на таку зустріч”.

Своєю чергою Кулеба назвав цей аргумент Лаврова щодо відмови від нормандської зустрічі «слабким виправданням», а також зауважив, що «потім росіяни не розуміють, чому їхнім словам більше ніхто не вірить».

Про це Кулеба написав у Твітері.

“Слабке виправдання. Мовляв, Путін не обіцяв провести зустріч міністрів нормандського формату, а «обіцяв доручити розглянути, як можна вийти» на таку зустріч” – прокоментував Кулеба.

Він також нагадав, що потім росіяни не розуміють, чому їхнім словам більше ніхто не вірить.

Так само міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що слова глави МЗС Росії Сергія Лаврова про зустріч міністрів закордонних справ у Нормандському форматі є “плювком в обличчя” Франції та Німеччини.

Кулеба зауважив, що Президент РФ Володимир Путін в останній розмові з президентом Франції і канцлеркою Німеччини пообіцяв їм зустріч міністрів Нормандського формату.

“Німецький міністр готовий. Я теж готовий на цю зустріч. Ми налаштовані конструктивно. А Сергій Лавров показує, що він налаштований не на конструктивну розмову міністрів, а на змагання із своєю власною речницею у словесній еквілібристиці. Тому слова Лаврова – це просто плювок в обличчя Франції та Німеччини”, – сказав Кулеба.