Міністр запевняє, що коли є загроза життю українських військових або втрати позицій, ЗСУ відповідатимуть адекватно і "жодного клаптика землі точно не віддадуть". ЗСУ на вогонь противника на Донбасі давали, дають і будуть давати відповідь, заявив Полторак

Про це міністр оборони України Степан Полторак заявив журналістам у Харкові. Коментуючи ініціативу представника України у Тристоронній контактній групі не відривати вогонь у відповідь,

Полторак зауважив: "Збройні сили ніколи не порушували Мінські угоди, але водночас, тоді, коли є загроза життю наших військових або є загроза втратити наші позиції, ми будемо відповідати адекватно і жодного клаптика своєї землі точно не віддамо".

 "Ми на вогонь противника відповідь давали, даємо і будемо давати", – наголосив міністр. Крім того, Полторак прокоментував збільшення чисельності обстрілів з боку російсько-окупаційних військ на Донбасі.

 "Ситуація дійсно міняється кожного дня, і тоді, коли ми готуємося до виїзду в Мінськ на проведення перемовин, як правило, перед тим терористичні угрупування та збройні сили РФ, що знаходяться в Донецьку та Луганську, збільшують кількість обстрілів для того, щоб тим самим тиснути на перемовини в Мінську", – сказав він. Проте, наголосив Полторак, на Україну тиснути неможливо. 

Також, Полторак розповів про технічний потенціал України. Бойова машина "Оплот" повинна була стати на озброєння ЗСУ ще 2018 року

Водночас, за словами міністра, на цей час закупки не відбулися.

"Я рахую, що державне підприємство харківське має більш ефективно працювати, має провести заміщення запчастин або частин до танка, які раніше поставлялися з Росії, знайти вихід із цього положення", – підкреслив Полторак.

Він наголосив, що Міноборони України готове закупляти зразки нового танкового озброєння. "Для цього у нас є ресурс, але вся техніка має бути завершеного зразку, – сказав Полторак. – Ми їх купуємо, ми їх не виробляємо".

Міністр, оцінюючи можливість надходження до війська новітніх українських танків "Оплот" у 2019 році, сказав: "Якщо вони будуть готові, ми їх купимо. Ми готові до цього, фінансовий ресурс для цього є".

Також, Міністр оборони України Степан Полторак розповів, що комплекс “Нептун” з крилатими ракетами у 2020 році буде прийнятий на озброєння ЗСУ.

За словами міністра, це станеться після завершення державних випробувань в кінці 2019 року.

“Два тижні тому ми завершили державне випробування “Вільхи-Р”, через два місяці проведемо державне випробування систем залпового вогню і боєприпасів до неї “Вільха-М“. До кінця року ми маємо завершити випробування ракетного комплексу “Нептун”, який буде прийнятий на озброєння і, сподіваюсь, що з наступного року він увійде в державне оборонне замовлення, і ми замовимо перші комплекси для ЗСУ”, – зазначив Полторак.