Президент України зустрівся з делегацією Фонду

Україна готова приєднатися до нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), однак уже після формування оновленого складу уряду. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з віце-президентом Світового банку з питань Європи та Центральної Азії Сирілом Мюллером в Канаді.

"Ми хочемо поглиблювати співпрацю. Сьогодні ми провели зустріч з делегацією МВФ, під час якої було підтверджено підтримку України. Ми готові приєднатися до нової програми після формування нового уряду", – цитує Зеленського прес-служба глави держави.

Президент також підкреслив, що Україна досягла макроекономічної стабільності і готова продовжити реалізацію реформ після обрання нової Верховної Ради.

Нагадаємо, раніше глава Мінфіну України Оксана Маркарова зазначала, що  Україна і МВФ ведуть активні переговори про нову програму. За словами чиновниці, програма stand-by виконала свої функції. Новий пакет фінансової підтримки буде розрахований терміном на три роки, прогнозує Маркарова.

Водночас в Національному банку України (НБУ) не повідомляли про поточні переговори з МВФ. Голова НБУ Яків Смолій підкреслював, що робота з Фондом почнеться вже після парламентських виборів, які відбудуться 21 липня.

Наприкінці 2018 року МВФ затвердив для України 14-місячну програму stand-by в розмірі 3,9 млрд доларів. Перший транш за цією програмою – 1,4 млрд доларів – Київ отримав тоді ж, в грудні-2018. Зараз дію програми призупинено до тих пір, поки не сформується новий уряд. Остання наразі місія МВФ працювала в Києві з 21 по 29 травня.

Раніше в Адміністрації президента вже підтверджували, що Україна працює над підготовкою до можливого запуску наприкінці 2019 року нової програми співпраці з МВФ на три-чотири роки.