12 вересня стало відомо про те, що Папа Римський Франциск поблагословив рішення Синоду єпископів Української греко-католицької церкви (УГКЦ) про створення Чернівецької єпархії; це рішення було оцінено в церкві як історичне, оскільки віруючі чекали на нього протягом майже 200 років, передає Корупція.Інфо

Популярне: ТЕРМІНОВО! Саакашвілі збирає Майдан… Вся Україна затамувала подих від слів політика

Про це розповів глава Департаменту інформації УГКЦ Ігор Яців.

"Це питання вирішувалося майже 200 років – через різні обмеження, через протидію з боку різних, скажімо так, чинників.

У XX столітті не лише війни перешкоджали розвитку нашої церкви в нинішній Чернівецькій області, але також і інші міжконфесійні чинники і впливи. Окремий статус цієї церкви – вимолений і довгоочікуваний", – підкреслив він.

Як пояснив священик, "до цього часу вся Чернівецька область входила до Коломийсько-Чернівецької єпархії, відповідно, у неї не було юрисдикції і якихось адміністративних вертикалей, що перешкоджало її розвитку".

У цьому контексті спікер УГКЦ навів приклад колишнього Донецько-Харківського екзархату. "Його розподіл на Донецький і Харківський сприяло тому, що церква як в Харкові, так і в Донецьку почала активніше розвиватися. Поки такого поділу не було, церкви було важко розвиватися у всій повноті".

"Так само і тут. Створення єпархії дає можливість для кращого розвитку церкви, для забезпечення необхідної душпастирської опіки. Владика (єпископ. – Ред.) приходить на конкретну територію, і піклуватиметься про віруючих, про священиків на цій території", – пояснив він.

Відповідаючи на запитання, яку роль в цьому рішенні зіграв Папа Франциск, Ігор Яців сказав:

"Згідно з Кодексом канонічних церков, глава церкви разом з синодом, враховуючи конкретні душпастирські потреби, має право самостійно приймати рішення, а у Святійшого отця (Папи Римського. – ред.) запитують тільки поради, а не дозволу. Історичність цієї події полягає також і в тому, що фактично вперше Синод нашої церкви прийняв рішення, і воно стало законом. Дізнавшись про це рішення, Святіший отець благословив його. Тобто було продемонстровано дію Кодексу канонічних церков, його норм і правил".