Купівельна спроможність українців виявилася найнижчою в Європі.

Серед країн Європи Україна – найгірша за показником купівельної спроможності, встановило дослідження компанії GfK.

Україна виявилася країною Європи із найнижчою купівельною спроможністю на душу населення, повідомляє Корупція. Інфо 

Пересічний українець після обов'язкових платежів має у 80 разів менше грошей за жителя лідера рейтингу, Ліхтенштейну. Там мешканець у середньому на рік може витратити 63 тисячі євро. 

Про це йдеться у дослідженні компанії GfK, оприлюдненому у вівторок, 8 листопада. Дослідження враховує номінальні показники без поправок на інфляцію. За підрахунками аналітиків, у 2016 році загалом європейські споживачі у 42 країнах розпоряджалися близько 9,18 трильйона євро. Окрім Ліхтенштейну, найвищі показники – у Швейцарії та Люксембургу, найнижчі – у Білорусі, Молдові та Україні. 

Середнє номінальне зростання серед досліджених держав становило близько 0,3 відсотка, утім, кілька країн показали збільшення на понад п'ять відсотків. Серед них – Болгарія, Румунія, Естонія, Словаччина та Латвія. Німеччина у рейтингу посіла дев'яту позицію.

У топ-10 також увійшли Норвегія, Ісландія, Данія, Австрія та Швеція. Великобританія з шостого місця минулоріч опустилася на десяте. Дослідники відзначили, що жителі чотирьох найбільших країн – Німеччини, Великобританії, Франції та Італії – становлять 40 відсотків населення Європи, але мають 60 відсотків усієї купівельної спроможності континенту. Ліхтенштейн та Швейцарія значно відрізняються від середнього показника у Європі – у них купівельна спроможність у 3-4 рази вища.

Дослідники розраховували дохід на душу населення після оподаткування та обов'язкових платежів, з урахуванням допомоги від держави та інших виплат. Усі показники перераховували в євро.