Адвокат екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький подав до Адміністрації президента Володимира Зеленського лист Саакашвілі з проханням повернути йому українське громадянство.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Всі юристи стверджують, що позбавлення мене українського громадянства незаконне, оскільки за Конституцією України не можна позбавити громадянства громадянина України, а за міжнародним правом не можна залишати людину взагалі без громадянства", – сказано у листі Саакашвілі.

За словами колишнього президента Грузії, йому не потрібні "жодні посади та преференції".

Саакашвілі зазначив, що якщо у Зеленського є які-небудь сумніви щодо доцільності повернення йому громадянства, президент може дати розпорядження голові Державної прикордонної служби про те, що Саакашвілі має право в'їхати в Україну, щоб самому захистити свої права в суді.

До листа додається також фактологічна фабула справи про позбавлення Саакашвілі громадянства.

У 2017 році Саакашвілі позбавили громадянства України. Згідно з офіційною версією, він порушив закон України при оформленні українського громадянства, вказавши у заяві недостовірну інформацію.

Саакашвілі намагався отримати статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, через Державну міграційну службу, проте йому було відмовлено у проханні. Він програв усі апеляції на рішення ДМС.

12 лютого 2018 року Міхеїла Саакашвілі затримали співробітники Держприкордонслужби в ресторані Сулугуні, розташованому в Музейному провулку в Києві. Через кілька годин його видворили з України в Польщу.

Після цього він переїхав до Нідерландів до сім'ї (його дружина є громадянкою цієї країни).