Президенту України Володимирові Зеленському могла надійти від когось інформація, що колишній заступник генпрокурора України Давид Сакварелідзе нібито хоче обійняти пост глави ГПУ.

 

Про це Сакварелідзе сказав в інтерв’ю головній редакторці видання “ГОРДОН” Олесі Бацман.

Далі прямим текстом:

“Це не було бажанням команди Зеленського. Із цілковитою відповідальністю і абсолютно щиро вам кажу, що я ніколи ні з ким з команди не спілкувався щодо цього. Навпаки, це їх злякало. Напевно, хтось тоді влив Зеленському у вуха, що, мовляв, нас шантажують: “Давид хоче йти на генерального прокурора”.

Це ж люди, які активно не брали участі протягом останніх п’яти років у політичному житті України – вони займалися “Кварталом 95”, – підкреслив Сакварелідзе.

За його словами, не дивлячись на глибоку вдячність людям, які йому довіряють … говорю про ту частину суспільства, яка хотіла б бачити мене генеральним прокурором, ще коли Зеленський вів президентську кампанію … думаю, тоді Зеленський і його оточення вирішили, що я рвуся на посаду генерального прокурора.

Я є громадянином України, живу тут шість років і мені не соромно ні за один день, проведений в Україні. Але я вважаю, що генеральним прокурором України повинен бути українець. Генеральним прокурором України повинен бути людина, яка готова, звичайно, брати на себе відповідальність. Оскільки це друга (якщо не перша) посаду в Україні, яка за пресингу громадської думки і очікуванням тягне, так би мовити, до тяжких наслідків, – заявив він.

“Ти на себе береш і ризик чистого адміністрування, і політичного тиску з усіх боків. І це посилиться, якщо на посаді буде грузин. З огляду на нинішній стан речей, політичний контекст, домогтися тих результатів, яких очікують особисто від мене, оскільки я без жодного перебільшення можу сказати, що очікування до мене набагато вищі, ніж до інших кандидатів”.

Тому я абсолютно прагматично і щиро вам скажу, що ставлюся до цього з великою обережністю. Генеральний прокурор в Україні не може бути незалежним. Оскільки так вибудувана Конституція, так вибудувана система прийняття рішень про призначення та поданні кандидата, а також звільнення генерального прокурора. Все в руках президента і парламенту, – каже він.

Крім того, він заявив, що заявами про те, що підозру проти п’ятого президента України Петра Порошенка виписали неякісно, колишній генпрокурор Руслан Рябошапка допоміг Порошенку.

За словами Сакварелідзе, посадити у в’язницю колишнього президента складно.

“Особливо того, хто має якусь довіру і вплив на Заході. Засудити можна за чітко зафіксований корупційний злочин – у такому випадку західні партнери намагаються не втручатися. Західним партнерам теж треба показати, що тут реальне злодійство, а не порушення якихось чиновницьких процедур, яких навіть я не розумію, не кажучи про депутата Європарламенту”, – сказав він.