Це дуже вдале рішення, одне з найкращих за останній час, так прокоментував призначення Романа Лещенка, екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі.

Далі в оригіналі:

Роман Лещенко допоміг Зеленському здійснити поки що єдину радикальну реформу, проведену в Україні, завдяки своїй безкомпромісності та тому, що він не боявся говорити правду публічно.

Як державний чиновник і глава Геокадастру, він був мало не єдиним чиновником разом з главою Держмайна Сенниченко, які співпрацювали з НАБУ і дозволили заарештувати декількох корупціонерів.

Він молодий, компетентний, безстрашний, і він патріот України. Я передбачаю йому велике політичне майбутнє і це дуже добре для країни.

На відміну від призначення Романа Лещенка я не зовсім впевнений, що новий Міністр освіти на рівні тих завдань, які знаходяться в системі української освіти. Система освіти практично розвалена і знаходиться в такому стані, який дозволяє Польщі та іншим країнам висмоктувати з України все кращі ресурси і залишати Україну в умовах дефіциту інтелектуального і кваліфікованого класу працівників.

Просто звичайні, ординарні рішення тут не спрацюють. І мені здається, що тут теж скоро доведеться прийти до іншого рішення.

Зазначимо, Саакашвілі говорив про міністра Шкарлета.

Адже сьогодні, Рада більшістю голосів проголосувала за призначення міністром освіти Сергія Шкарлета. Щоправда, його обрання – заслуга монобільшості, опозиція виступала проти такого кадрового рішення. Ба більше – присягу новообраного міністра зустрічала гучними криками “Ганьба!”

Водночас частина “слуг” дуже хотіла сфотографуватися з міністром. Вони ледь відпустили його прочитати присягу й на це відреагував Разумков. “Зараз без міністра залишитесь”, – сказав він. Далі “слуги” дочекалися, коли Шкарлет сяк-так дочитає присягу і на чолі з Миколою Тищенком побігли до трибуни.

Це дуже не сподобалось спікеру Дмитру Разумкову.

“Колеги, давайте працювати! До роботи!” – сказав він парламентарям

Ті трішки відійшли від трибуни, але продовжили шукати ракурс для вдалого фото. Після цього не витримала віцеспікерка Олена Кондратюк. Вона вигукнула: “Та що це таке? Займіть свої місця”. Нерви почали здавати й у Разумкова.

“Шановний пане міністре, ваша ложа у трохи іншому місці! Пане Шкарлет! Пане Шкарлет, Ви не розумієте? Я Вам ще раз повторюю!” – вигукнув Разумков.

При цьому міністр освіти не повів бровою на слова спікера і продовжив фотографуватися. Опозиція ж зі своїх місць вигукувала “Геть!”.

Врешті Шкарлет попрямував до свого місця, але Разумков вимкнув мікрофона і щось додав йому услід. Після цього парламент почав розглядати наступні питання порядку денного.