Кадикало Микола Олегович

15/10/2014     Автор: Яна Романська
Кадикало Микола Олегович

Цього разу до рубрики "Чиновник тижня" потрапив Начальник Головного управління юстиції у Львівській області Кадикало Микола Олегович.

Відомо, що до призначення на посаду керівника управління юстиції він був головою фракції ВО Батьківщина у Львівській обласній раді. Також він працював прокурором природоохоронного відділу у Львівській обласній прокуратурі.

Попереднім очільником управління юстиції в області був Андрій Багряк, який «переселився» зі Львова в Київ у Міністерство юстицій – очолювати відділ боротьби з корупцією.

Цікаво, що за повідомленням в ЗМІ та неодноразовими заявами представника Люстраційного комітету Майдану Львівщини, Андрія Мисика, статки посадовця у рази не відповідали зарплаті чиновника. 

Та не один Багряк «відзначився» в управлінні юстиції.  Своєрідного розголосу набула інформація у квітні цього року. Йдеться про те, що за дослідження місцевих ЗМІ на керівні посади в юстиції претендували люди, без досвіду у державній службі.

Потрапив до цього списку осіб і наразі діючий голова управління юстиції в області пан Кадикало.  Зокрема у дослідженні йшлося:

Заступник голови ГО «Фронт Змін», депутат Львівської обласної ради VI скликання, працював у Львівській обласній прокуратурі прокурором природоохоронного відділу, але – жодного дня в системі юстиції та на керівній посаді.

Це змусило задуматись, що принципом формування влади залишається політична доцільність, а не професійні якості та досвід роботи саме у державній службі.

В свій час пан Микола надав свою підтримку новообраному у березні прокурору Львівщини Володимиру Гуралю, який тривалий час працював під керівництвом Віктора Пшонки.

За словами тодішнього голови фракції Батьківщина Миколи Кадикало він поділяє такі лояльні погляди, адже особисто знає В.Гураля та впевнений в його професіоналізмі.

"Ми з ним разом працювали у прокуратурі Львівщини. Він все життя працює в правоохоронних органах. Те, що В.Гураль був підлеглим В.Пшонки, – нічого не значить. Прокуратура налічує тисячі людей. Вони стали заручниками ситуації і змушені були працювати під його керівництвом.

Фігурував керівник юстиції в період "Ночі гніву" у Львові.

Зокрема, коли сотні молодих людей, значна частина з яких – у масках і балаклавах, прийшли до будівлі ЛОДА на вул. Винниченка, 18. Пікетувальники швидко зламали вхідні двері, побили вікна, і зайшли всередину приміщення.

Там до них вийшли депутати Львівської обласної ради, зокрема – голови фракцій Андрій Холявка («Свобода»), Микола Кадикало («Батьківщина») та перший заступник голови облради Василь Пісний.

Не залишився непоміченм він і  у ситуації з висловленням недовіри та відставки голови ЛОДА Олега Сала. Зокрема саме він, як ще тоді глава фракції "Батьківщина" у Львівській облраді, зачитав заяву-звернення фракції.

Окрім своїх прямих обов’язків, він вирішив спробувати себе в якості кандидата в народні депутати. Зокрема, за даними ЦВК він є № 51 у списку висуванців від "Народного фронту".

За прогнозами команди "Поборемо корупцію разом" вже згадувана партія поступово набирає рейтингу. А відповідно пан Кадикало має непогані шанси опинитися у Верховній Раді.