ав

Національний банк України направив до правоохоронних органів звернення щодо надання правової оцінки діям депутата від "Народного фронту" Ігоря Котвицького щодо переведення 40 млн доларів (майже мільярд гривень – ред.) на Панаму.

Про це повідомив у своєму Facebook народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко, посилаючись на відповідь Нацбанку на свій запит, передає Корупція Інфо

За словами депутата, сам лист має гриф "для службового користування" і не підлягає публікації.

Раніше Сергій Лещенко заявив, що Ігор Котвицький вивів через державний "Ощадбанк" в офшор $ 40 млн, які належать міністру внутрішніх справ Арсену Авакову. Нардеп пояснив, що Котвицький до обрання в парламент керував сімейною корпорацією чинного міністра внутрішніх справ.

За інформацією Лещенка, щоб вивести гроші, Котвицький перекупив борг однієї з українських юридичних осіб перед закордонною компанією. "Коли цей факт розкрився, почалися перевірки і внутрішні розслідування. Виявилося, що гроші були покладені на рахунок Котвицького в "Сбербанку Росії" під час Революції Гідності і знаходилися там весь 2014 рік. А для переказу грошей використовувався державний "Ощадбанк України", яким керує соратник Яценюка і Авакова Андрій Пишний", – написав нардеп.

Для того, щоб зробити таку транзакцію, "Ощадбанк" повинен був провести перевірку походження коштів, оскільки депутат Котвицький є "політично значущим обличчям" – або politically exposed person (PEP) в термінології ФАТФ. Однак "Ощадбанк" пропустив переказ грошей, не поцікавившись, чому 40 млн доларів відсутні в декларації Котвицького за 2014 рік.

"Отримавши добро "Ощадбанку" на переказ грошей, Котвицький наткнувся на інший блок – в управлінні НБУ по місту Києву. Однак дзвінок начальника профільного департаменту Леоніда Антоненка розблокував переказ, після чого гроші покинули межі України", – пише Лещенко.

За словами нардепа, коли переказ незадекларованих Котвицьким 40 млн доларів з України на Панаму був закінчений, а в істеблішменті почався шум, депутат не придумав нічого кращого, як… "згадати" про свої заощадження і через півроку після закінчення декларування подати "уточнену" декларацію.