Середня ринкова вартість цієї землі перевищує 600 мільйонів гривень.

СБУ викрила посадовців Козинської селищної ради та управління Держземагентства в Обухівському районі Київщини на багатомільйонних махінаціях із елітними земельними ділянками у Кончі-Заспі.

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки.

Чиновники, зловживаючи службовим становищем, передали в оренду на 49 років одній із київських приватних структур земельні ділянки рекреаційного призначення площею понад 27 гектарів. За оцінками фахівців, середня ринкова вартість цієї землі перевищує 600 мільйонів гривень. На майже половині з них розташовувались бази відпочинку АТ “Укрпошта”.

Правоохоронці провели низку обшуків у приміщеннях селищної ради та нотаріуса, який сприяв проведенню оборудки. Під час обшуку вилучили документацію, що стала підставою для незаконного передавання в оренду землі.

Триває досудове слідство за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою) Кримінального кодексу України. Вживаються заходи щодо, аби повернути земельні ділянки у власність територіальної громади. За них наклали арешт та встановили заборону на відчуження.

Раніше СБУ викрила керівництво корпорації “Укрбуд” на мільйонних зловживаннях під час будівництва об’єктів зберігання радіоактивних відходів на території зони відчуження.